V jarním kole Sbírky potravin lidé darovali 235 tun zboží

18. 6. 2019

V jarním kole celorepublikové Sbírky potravin, která se uskutečnila v sobotu 18. května, se podařilo vybrat celkem 212 tun potravin a 23 tun drogistického zboží. Zapojili se také členové A-CSR.

„Sbírka potravin je projevem solidarity s těmi, kterým nezbývá dostatek prostředků na základní trvanlivé potraviny či drogistické zboží. Přestože Česko patří k zemím s nejnižším podílem osob ohrožených sociálním vyloučením, stále u nás žije 1,5 milionu občanů pod hranicí chudoby. A právě těm Sbírka potravin pomáhá,“ zdůraznila Lucie Mádlová, zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Sbírka potravin probíhala nejen na prodejnách a online, ale i přímo ve firmách. Ředitelka lidských zdrojů hotelu Mandarin Oriental Prague a hlavní hnací síla sbírky potravin Petra Horáková uvedla: „Do sbírky jsme se v rámci hotelu Mandarin Oriental, Prague zapojili, protože je to dobrý způsob, jak si uvědomit, že ne ke všem lidem se život zachoval fér a ti, kteří potřebují naši pomoc, jsou často na okraji společnosti. Moc nás potěšilo, že se do sbírky zapojila vice než polovina zaměstnanců a spojenými silami se nám podařilo vybrat přes stovky kilo potravin. Doufáme, že příští rok se nám podaří pokořit hranici 500 kg.“

 

Sbírka v hotelu Mandarin Oriental Prague

V jarním kole Sbírky potravin nejvíce darovali lidé v Praze a ve Středočeském kraji, následovaly Jihomoravský a Jihočeský kraj. „V EYELEVELU se vždy rádi zapojíme do projektů, které pomáhají potřebným a dávají smysl, což potravinová sbírka bezesporu splňuje. Do sbírky se zapojila valná většina zaměstnanců jak v kanceláři, tak na skladu a během týdne se nám podařilo nashromáždit více než dvacet krabic potravin a hygienických potřeb,“ uvedla Jana Straková, EMEA Office and Brand Manager společnosti EYELEVEL.

 

Darované potraviny a drogistické zboží v EYELEVEL

K myšlence pomoci lidem v nouzi se i letos přihlásilo sedm obchodních řetězců, konkrétně Albert, Billa, Kaufland, Lidl, Makro Cash & Carry, Penny Market a Tesco, které jsou členy Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Vedle účasti v pravidelných sbírkách potravin věnují řetězce potravinovým bankám zboží průběžně po celý rok, dobrovolně poskytují své logistické kapacity, podporují potravinové banky i finančně a pomáhají při organizaci a řízení těchto projektů.

„Jen několik málo dní po tom, co se CzechInvest stal členem Asociace společenské odpovědnosti, přišla nabídka zapojit se do Sbírky potravin. Nebylo potřeba o ničem dlouho uvažovat. Byli jsme přesvědčeni, že příležitost, jak pomoci lidem v těžké životní situaci, si zaměstnanci CzechInvestu nenechají ujít. Sbírku jsme vyhlásili na tři dny, nakoupené potraviny a drogerii kolegové odnášeli do jedné z našich zasedacích místností. Potravinové bance jsme nakonec předali přes sto kusů potravin a drogistického zboží, průměrně se zapojil každý druhý. Díky všem, kteří přispěli! Příště do toho jdeme zase,“ říká ředitelka Odboru personálního agentury CzechInvest Andrea Sibřinová.

 

Dary ze společnosti CzechInvest

Sbírka, jež se od letoška bude konat vždy dvakrát ročně (kromě jara i na podzim), je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti a partnery z neziskového sektoru.

Záštitu nad sedmým ročníkem této charitativní akce převzali ministr zemědělství Miroslav Toman a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Sbírku potravin podporuje také řada známých osobností, mezi nimi herec, moderátor a autor projektu Gastromapa Lukáš Hejlík, spisovatelka a zakladatelka Be Charity Bára Nesvadbová, herec a režisér Jiří Mádl, Miss World a zakladatelka Nadačního fondu Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá, kuchařka Kamu nebo herečka Simona Babčáková.


Zdroj: Tisková zpráva, V jarním kole Sbírky potravin lidé darovali 235 tun zboží, České federace potravinových bank