V Kolpingově domě sklízejí první plody jedlé zahrádky

20. 8. 2015

Asociace společenské odpovědnosti představuje Společensky prospěšný networking (Social Impact Networking) CEOs, lidí z vrcholového managementu a vedení, který se dvakrát do roka opakuje skrze společensky prospěšný a tematický workshop.

Letos na jaře strávili ředitelky a ředitelé firem odpoledne v zahradě Kolpingova domu – azylového domu pro matky s dětmi, kde společně odstartovali projekt, který se po několik měsíců stal vlastní „jedlou zahrádkou“ a pracovní terapií žen bez domova. Každý z ředitelů společně s jednou ženou bez domova vysadil rostliny a společně položili základy pro růst celé komunitní zahrady. Více v reportáži Martina Kovalčíka z Nového Prostoru zde.

A maminky s dětmi nyní sklízejí první plody společné práce. Pokrok na zahradě s odstupem času hodnotí ředitelka Kolpingovy rodiny, Jana Zemanová, slovy: „Pěstování zeleniny nebyla u matek zpočátku příliš oblíbená práce. Dnes, když se matky již nemusí ohýbat a každá si obhospodařuje svůj čtvereční metr, kde si zasadí zeleninu podle své chuti a potřeby, je situace o dost jiná. Práce je lehčí a každý vidí výsledky svého osobního úsilí“.

Projekt se uskutečnil ve spolupráci se společensky prospěšným podnikem Kokoza, společností Eco Salon Rolland a charitativním projektem Girls&Business. Za cíl má rozvíjet komunitní život skrze městské zahradničení a současně pomáhat matkám bez domova, které se ocitly v nouzi. Komunitní zahradyjiž vznikají i v dalších azylových domech.

„Děkujeme všem ředitelům firem, ale i dalším dobrovolníkům a partnerům, kteří se na realizaci nápadu podíleli, a rádi je u nás opět uvítáme,“ dodala Jana Zemanová.

A my můžeme prozradit, že pracujeme na vánočním Společensky prospěšném networkingu CEOs, který se opět ponese zcela v originálním duchu. O jeho výstupu vás samozřejmě budeme informovat.