V prostorách Deutsche Schule Prag proběhl 6. ročník Oktoberfestu

23. 10. 2016

Oktoberfest v Německé škole v Praze je o setkávání dětí, sousedů i kultur.

Tradiční akce je určena všem žákům, rodičům, přátelům školy a sousedům z jejího okolí, pro které bylo připraveno odpoledne plné zábavy, her, hudby, jídla a dobré nálady.

Aulou školy se linuly tóny bavorské a moravské hudby, po dvoře voněly pravé bavorské wursty, pivo Paulaner se ztrácelo v tuplácích, kluci a tátové hráli fotbal na nově zrekonstruovaném hřišti, děti zdobily pravá oktoberfestová perníková srdce a malovaly tradiční české dřevěné panenky a panáčky a všude se to hemžilo velkými a malými návštěvníky všech národností v krojích, kteří si užívali neopakovatelné zábavy a nálady, kterou jim může nabídnout pouze tradiční Oktoberfest na Německé škole v Praze.

„Oktoberfest je pro naši školu nesmírně důležitý. Je to pro nás možnost poznat a potkat naše sousedy, žáky a jejich rodiče všech národností, partnery a sponzory. Je to pro nás možnost ukázat všem, co znamená v praxi to, k čemu se hrdě hlásíme, a sice že jsme školou setkávání. Místem setkávání národností a kultur a v rámci sociální odpovědnosti místem setkávání všech z okolí školy. Díky této a podobným akcím navazujeme s místní komunitou dialog, ve kterém chceme poukázat, že chceme být jejím dobrým sousedem a silným partnerem,“ vysvětluje jednatelka školy Jitka Špetová.

Pro děti byly připraveny atrakce, soutěže, malování na obličej a dílničky. Pro kluky a táty třeba E.ON Fotbalová aréna, pro děvčata módní přehlídka Orsay, kde se v roli modelek předvedly naše žačky, a pro všechny přehlídka krojů pod patronátem rodičovské rady Deutsche Schule Prag, kde mohl vystoupit každý, kdo přišel v kroji. Fotbal byl vlastně jedním z vrcholů letošního ročníku, neboť v jeho rámci proběhla řada akcí, včetně tiskové konference za účasti médií, spojených s prezentací po 77 letech znovuzaloženého DFC Prag – Německého fotbalového klubu Praha, jehož je škola jedním ze zakladatelů. „Klub DFC Prag býval jedním z nejsilnějších fotbalových klubů ve střední Evropě, ale kvůli fašistickému režimu byla jeho činnost ukončena. Tvořili jej Němci, Češi i Židé. Právě oni tehdy ukázali, že je možné hrát spolu. Dnes máme příležitost symbolicky obnovit dobrou tradici, na kterou chceme v novém klubu navázat,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů klubu Lothar Martin.

Pokud jste tento rok Oktoberfest zmeškali, za rok máte další příležitost. Přijďte, Oktoberfest v Německé škole v Praze je otevřený široké veřejnosti.

Zdroj: Pro A-CSR napsal Martin Krška z Německé školy v Praze