Vánoční CSR recepce s tématem Partnerství pro dobrou věc

14. 12. 2018

Slavnostním setkáním jsme na závěr letošního roku oslavili spolupráci cenného partnerství v rámci společenské odpovědnosti: byznysu a neziskových organizací.

Na 70 členů a vzácných hostů Asociace společenské odpovědnosti se v podvečer úterý 11. prosince setkalo v reprezentativních prostorech Amerického centra v Praze.

Večer svým úvodním slovem otevřel Erik W. Black, kulturní atašé Amerického velvyslanectví v Praze. Poděkoval všem členům Asociace společenské odpovědnosti za to, s jak velkým nadšením a zaujetím se letos zapojili do oslav svátku Giving Tuesday, světového dne dárcovství, dobrých skutků a nejštědřejšího dne v roce. „Giving Tuesday je svátek původně americký, ale vy jste ho pojali za svůj a díky vašim výzvám, aktivitám a projektům jste z něj udělali svátek český. Neuvěřitelně moc nás to těší,“ řekl Black.

Hned poté hosty uvítala zakladatelka a výkonná ředitelka Lucie Mádlová, která spolu se spisovatelkou Bárou Nesvadbovou a vrchní státní zástupkyní v Praze Lenkou Bradáčovou exkluzivně pokřtily nový diář Báry Nesvadbové na příští rok, jenž je plný zajímavých pohledů na svět z řad významných českých žen. „Nesmírně mě potěšily na jednom podiu tři tak rozdílné ženy. Plyne z toho, že i holky umí být „fotbalistky“, prostě, že se vzájemně podporují. A s láskou,“ uvedla autorka diáře Bára Nesvadbová. Na podiu se k ní poté připojily dvě autorky textů v diáři – herečka a SDGs ambasadorka Lejla Abbasová a ředitelka charitativního projektu na pomoc ženám Women for women Ivana Tykačová.

Každá z těchto dam pak vylosovala z tomboly tři šťastlivce, kteří si diář Báry Nesvadbové odnesli s sebou domů. Lístkem do slosování bylo teplé oblečení, které hosté přinášeli do sběrných kontejnerů na textil od společnosti Potex. Díky nim tak k potřebným poputuje na 50 kg oblečení – zimní bundy, svetry, mikiny nebo rukavice.

Druhou částí večera provázela Julie Borovcová z Asociace společenské odpovědnosti, která postupně na podium zvala jednotlivé zástupce, kteří prezentovali své konkrétní příběhy silných partnerství. Jako první svůj projekt představili Tchibo a FOREWEAR ve spolupráci s Borůvka Praha. Projekt mapování neznámých míst pas osvětlili MSD a Lékaři bez hranic. O společném projektu Plogging Česko mluvila Coca-Cola a Asociace společenské odpovědnosti. Následně pokračovali Potex a Progressive se svým projektem sběru oblečení pro drogově závislé. Úspěšnou spolupráci ukázala také platforma Fundlift spolu s Portus Praha. Další silné partnerství představil SAP a Czechitas, závěr této části večera patřil trojčlenné spolupráci sociálních podniků Pro-Charitu, Ergotep a Maturus.

Po oficiálním programu recepce pokračoval tradiční networking členů. Pro všechny hosty byl připraven welcome drinku z Vinařství Kutná Hora a nealkoholické nápoje od společnosti Coca-Cola, malé občerstvení ve formě miniburgerů a také originální donutová stěna v barvách americké vlajky od MUSA Catering. Všichni účastníci večera si domů odnesli udržitelnou tašku od FOREWEAR s novým vydáním časopisu Asociace společenské odpovědnosti Listí a také balíček vánočního cukroví od Biopekárny Zemanka.

Fotografie z celé akce od fotografa Libora Fojtíka najdete zde. Již 15. ledna 2019 se členové Asociace společenské odpovědnosti mohou těšit na netradiční cestu FlixBusem na novoroční setkání v Plzeňském Prazdroji.