Vánoční CSR snídaně trochu netradičně

15. 12. 2017

Ve čtvrtek 14. prosince proběhla v prostorech pražského Balance Clubu Brumlovka poslední z cyklu letošních CSR Snídaní Asociace společenské odpovědnosti.

Na netradiční setkání s podtitulem „Vánoce s klidem, aneb jak na svátky odpovědně“ přišla inspiraci načerpat více než čtyřicítka členů. Vánoční atmosféra na nás dýchá všude kolem a Štědrý den je již na spadnutí. Jak ale prožít Vánoce s klidem a odpovědně? Odpovědi na tyto otázky hledali řečníci čtvrteční snídaně. Součástí předvánočních příprav je také pořádná dávka relaxace, a i tu si mohli účastníci v Balance Clubu Brumlovka v rámci programu naplno užít, včetně hodiny slow jógy a volným vstupem do fitness a wellness zóny.

Přivítání účastníků v netradičních prostorech se chopil Radim Passer, generální ředitel a předseda představenstva PASSERINVEST GROUP. Ve svém proslovu zdůraznil nutnost společenské odpovědnosti developera, kterou společnost PASSERINVEST GROUP aplikuje v rámci projektu BB Centrum. Toto malé „město ve městě“ PASSERINVEST GROUP buduje na Praze 4 a vzniká zde kromě kancelářských prostor a bytů i rozsáhlá infrastruktura, široká nabídka obchodů a služeb v čele s fitness a wellness centrem Balance Clubem Brumlovka. Využít zde mohou nájemci i široká veřejnost i parky, školu, školku, společenské centrum, dětské hřiště a další sportoviště. Rozmanitost areálu měli účastníci možnost poznat na vlastní kůži.

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří hodování, a to nejen u štědrovečerní tabule. Následky ochutnávek cukroví, salátů a chlebíčků každoročně řada z nás zaznamenává v lednu na těsném oblečení. Jak přežít Vánoce a zároveň u toho myslet na své zdraví přišla s pár radami představit Karolina Kallmünzerová ze Skutečně zdravé školy. „Vnímejme Vánoce nejen jako šťastné a veselé, ale také jaké skutečně zdravé. Pěstujme výživový vkus, nakupujme vědomě, učme se umění kulinářství“, doplnila Karolina.

Největší stres před svátky již tradičně představuje shánění dárků. O tom, jak přistupovat k vánočním nákupům s klidem a zároveň odpovědně, povyprávěla Andrea Furicová z Green Cat. Podle Andrey je pro definování skutečně odpovědného dárku nezbytné nalézt především vztah daru s obdarovaným. Zmínila také, že v Green Cat k přípravám dárkových zakázek přistupují individuálně na míru“ každému zákazníkovi, hledají lokální dodavatele, udržitelné způsoby výroby a navíc nabízejí příběh a jde-li to, šíří i osvětu. Andrea si jako překvapení pro každého připravila malý dárek – originální vánoční jmenovku z rostoucího papíru.Třetí prezentace se chopila dvojice Petra Benešová a Táňa Vaškovicová z OCCASSIO. Společně poukázaly na to, jak je důležité uchovat si při vánoční nákupní horečně zdravý rozum a vnitřní klid. Neboť právě ve vypjatých situacích děláme unáhlená rozhodnutí, která se v tomto období často pojí s finančními chybami. Táňa na závěr své prezentace všem popřála „šťastné a klidné Vánoce plné ekonomické pohody.“

Sérii zajímavých přednášek uzavřela Barbora Jančová z Crestyl, která zprostředkovala krátkou exkurzi do historie společenské odpovědnosti s příklady dobré praxe, na kterých ilustrovala, jaký vliv má odpovědný přístup na výkonnost organizací. Zároveň představila společensky odpovědné dárky, které v Crestyl letos nadělili svým zaměstnancům i obchodním partnerům „Být štědrý, inspirovat a nechat se inspirovat,“ tímto heslem a zároveň přáním Bára zakončila svou prezentaci.

Během programu se účastníci naučili složit pestrou a vyváženou vánoční tabuli, vybrat a nakoupit udržitelný dárek a zároveň se neztratit ve vánočních finančních pastech. Jako poslední zbývá dostat se do té prvé vánoční „pohody“ a právě s tím pomohl Balance Club Brumlovka, který všem účastníkům zprostředkoval dopolední relaxační program v podobě hodinové lekce slow jógy a volným vstupem do fitness a wellness zóny. Teprve nyní jsou všichni dokonale připraveni na nadcházející odpovědné svátky. Tak šťastné, veselé a pohodové!

Více fotografií ze CSR Snídaněs podtitulem „Vánoce s klidem, aneb jak na svátky odpovědně“ naleznete na tomto odkazu.