Vánoční společensky prospěšný networking

18. 12. 2014

Ve čtvrtek 18. prosince se ve FN Motol, na Klinice dětské hematologie a onkologie, setkaly dvě desítky významných žen a mužů z vrcholového vedení při společensky prospěšném vánočním workshopu.

Během dvou hodin každý vytvořil za pomoci šikovných aranžérek (žen s epilepsií sociálního podniku Aranžérie) originální vánoční dekoraci, kterou osobně předal maminkám dětí a dětem z pokojů Kliniky dětské hematologie a onkologie. Zpříjemní jim tak nelehké chvíle vánočních svátků, které bohužel nemohou v plné síle a zdraví trávit doma. Klinikou přítomné provedl prof. MUDr. Petr Sedláček, CSc., vedoucí lékař transplantační jednotky kostní dřeně, MUDr. Petra Keslová, PhDr. Marie Choniawková a Blanka Nagyová.

Setkání plného emocí se zúčastnili a podpořili Jaroslava Valová (SIKO KOUPELNY), Veronika Brázdilová (Xerox Česká a Slovenská republika), Margareta Křížová (CEAG), Eva Čejková Vašková (Ženy s.r.o.), Jana Václavková (IBM), Jiří Majstr (ČTK), Jan Školník (HOBRA-ŠKOLNÍK), Marcela Školníková (Agentura pro rozvoj Broumovska), Petr Plewka (SIGNAL festival), Barbora Daňková (T&CC) a manželka velvyslance Slovinska Barbora Konobejl.

Tím nejlepším způsobem, srdcem, k dekoraci každý připojil tzv. srdečné origami přání, jehož nákupem se zároveň podpořili Srdcerváči – projekt pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Účastníci si z akce odnesli také vlastnoručně naaranžovaný vánoční svícen a vánoční hvězdičku na strom, vyrobenou z recyklované textilie získané ze starého oblečení pro společensky prospěšný projekt FOREWEAR. Hvězdičku ušili lidé s tělesným postižením, absolventi Jedličkova ústavu a škol v oboru švadlena.

Akci uspořádala nezisková organizace Asociace společenské odpovědnosti v rámci prvního workshopu nového konceptu, tzv. Social Impact Networkingu, který se bude pravidelně v každém z ročních období opakovat skrze společensky prospěšný a tematický workshop.

Fotogalerii z akce zobrazíte zde.