Více než 40 % generálních manažerů skupiny AccorHotels jsou ženy

10. 5. 2016

Hotelová skupina AccorHotels (Orbis Group) byla vybrána jako jedna z deseti společností na celém světě k účasti na kampani #HeForShe.

V České republice provozuje skupina Orbis osm hotelů pod značkami MGallery by Sofitel, Novotel, Mercure a Ibis, a to ve městech Praha, Plzeň, Ostrava a Olomouc.

Cílem kampaně #HeForShe pod UN Women je zapojit muže do procesu zlepšování situace žen ve firmách a podniknout aktivní opatření ve prospěch rovnosti žen a mužů. Tváří této kampaně je herečka Emma Watson.

Účastí v kampani #HeForShe se hotelová skupina AccorHotels spolu s dalšími 9 společnostmi (Vodafone, Unilever, PwC či Twitter), 10 univerzitami a vládami 10 zemí zavázala k dosažení cílů stanovených pro rok 2017.

Ve skupině Orbis ve východní Evropě tvoří 40 % generálních manažerů AccorHotels právě ženy. “Smíšené pracovní týmy vykazují vyšší výkon a přinášejí vice inovací a kreativity. V tom tkví rozmanitost a síla diverzity. Jsem proto přesvědčen, že je téměř povinností každého muže podpořit ženy v jejich kariérách. Proto jsem také příznivcem kampaně #HeForShe! Očekávám, že se nejen připojíme k #HeForShe, ale byl bych rád, kdyby všichni aktivně a osobně přispěli k podpoře žen. Začít můžeme tím, že porozumíme situaci žen a budeme jim profesně pomáhat,” vysvětluje Gilles Clavie, prezident a generální ředitel skupiny Orbis, S.A.

Skupina Orbis se ke konci roku 2017 zavázala:

  • zapojit do kampaně heforshe.org/accor-hotels 2 000 zaměstnanců z řad mužů,
  • přizvat muže k účasti na vnitřním projektu Waag (Women At AccorHotels Generation), konkrétně 35 % mužů,
  • zachovat vysoký podíl žen – manažerek ve vedení skupiny Orbis S.A.,
  • zvýšit počet žen ve vrcholovém vedení skupiny Orbis S.A.

Nutno podotknout, že odhodlání skupiny je obrovskou výzvou, neboť doposud byl hotelový průmysl řízen převážně muži.

Děkujeme skupině Orbis za laskavé ubytování Tererai Trent v jednom z jejích hotelů v Praze. Tererai byla hlavním hostem globálního summitu a zároveň největší konference na téma společenské odpovědnosti a udržitelného podnikání v ČR #GLOBALCOMPACT2030, který se uskutečnil 4. května 2016 v Praze. Tererai aktivně bouje právě za posílení postavení žen ve společnosti, a proto jsme rádi, že byla v Praze ubytována právě v jednom z hotelů, který se aktivně hlásí k principům #HeForShe.