Více stromů, důstojnější stáří, zdravější půda. Hello Země má své vítěze

27. 9. 2021

Program Hello Země letos podpoří stovkami tisíc korun výsadbu stromů, důstojnost seniorů i zdraví půdy. Přispějeme také na rozvoj projektů pro zrakově postižené a rehabilitaci ve virtuální realitě. Mezi pětici finálových iniciativ, o kterých rozhodli ve dvou kolech hlasování zaměstnanci a klienti Hello bank!, bylo rozděleno celkem 2 113 000 Kč.

O nominaci projektů do programu Hello Země se postarala Asociace společenské odpovědnosti, která postoupila ke hlasování semifinálové projekty letošního ročníku Cen SDGs.

Nejvíce hlasů klientů získal projekt Sázíme budoucnost, který spadá pod Nadaci Partnerství. Ten si dává za cíl připravit naši zemi na změny klimatu a vysadit do českých polí, zahrad a měst celkem 10 milionů stromů během pěti let. Podpoříme je částkou 739 000 Kč.

Na druhém místě v hlasování skončil projekt D.O.M.A. zaměřený na manažerskou pomoc zařízením pro seniory, aby v nich bylo lépe jako klientům, tak personálu. Dostane od nás 528 000 Kč.

Třetí příčku obsadil Přístup k půdě pro drobné ekologické zemědělce. Ten chrání zemědělskou půdu před degradováním a spekulativními nákupy a svěřuje ji do péče drobným zemědělcům s cílem udržet ji zdravou a plodnou. Na další nákupy ohrožené půdy od nás získá 397 000 Kč.

Návštěvy POTMĚ, které propojují zrakově postižené a seniory, získají dar ve výši 317 000 Kč.

Projekt rehabilitací ve virtuální realitě VR Vitalis od nás na svůj rozvoj dostane 106 000 Kč.

Vyhlášení výsledků se uskutečnilo v úterý 21. září 2021 v pražské pobočce banky. Symbolické šeky převzali zástupci vítězných projektů z rukou generálního ředitele Hello bank! Bruna Leroux a Gábiny Pithartové, Marketing & Engagement Director banky. „Program Hello Země vyjadřuje naše přesvědčení, že všichni máme svůj díl zodpovědnosti za budoucnost. Nejsme sice velká banka, ale máme velké srdce. Již 25 let pomáháme různým českým neziskovým organizacím v jejich rozvoji a jsme pyšní na to, že i v poměru k obratu jsou naše filantropické aktivity rozsáhlejší než je na českém finančním trhu běžné,“ říká Gábina Pithartová a
dodává: „Gratuluji všem vítězům programu Hello Země a přeji jim hodně úspěchů do budoucna. Věřím, že jsme na správné cestě, a když se dívám na letošní oceněné projekty, mám dobrý pocit z toho, že vítězové jsme vlastně nakonec my všichni.“

Více informací a pravidla programu najdete na www.hellobank.cz/hello-zeme.


Zdroj: Více stromů, důstojnější stáří, zdravější půda. Hello Země má své vítěze. Hello bank!. Tisková zpráva, 21. 9. 2021.

Související

Nejkrásnější výzva aneb přinášíme radost osamělým seniorům

Přejít na článek

Zaměstnanci ČEPS již potřetí rozhodli o podpoře charitativních projektů ve výši přes půl milionu korun

Přejít na článek