Vítězem SDGs Beach Volleyball Cup 2022 se stal tým JRK

14. 6. 2022

Už třetí ročník letního šampionátu ve volejbalu pořádaného Asociací společenské odpovědnosti se odehrál v pátek 10. června u Hostivařské přehrady. Celkem jedenadvacet týmů – zástupců firem, neziskových organizací i dobrovolných sdružení – si pro svůj zápas vybralo jeden ze 17 globálních cílů od OSN.

Vítejte na SDGs sportovním utkání, během kterého budeme smečovat za lepší svět,” zahájil turnaj moderátor Karel Kašák. Jako první se proti sobě postavil tým BagrYsti společnosti HAYS ČR motivován tím, že se podle svých slov dokáže prohrabat k výhře i lepším zítřkům”, a Česká geologická služba. Obě družstva zastupovala SDG 13 Klimatická opatření. Rozhodčí ukončoval první zápas letošního turnaje se skóre 17:10 pro BagrYsty. Turnaj se hrál podle platných pravidel beachvolejbalu. Hra se vždy hrála 10 minut nebo do nasbírání 17 bodů (symbolicky jako je 17 globálních cílů) jedním týmem.

Vedlejší kurt patřil nejdříve týmům Blue House ze spolku Náruč a Balance Club Brumlovka. Do konce zbývaly dvě minuty a diváci s napětím sledovali stav 10:10. Nakonec Brumlovka, která bojovala za SDG 3 Zdraví a kvalitní život, zvítězila. Tyto týmy se proti sobě postavily i v souboji o bronzovou medaili. Dopředu ale nic rozhodnuto nebylo.

Každé družstvo mělo možnost si zvolit jeden z cílů SDG, který bude na turnaji zastupovat. Například tým JU§T PEYTON si již tradičně vybral SDG 17 Partnerství ke splněným cílům. „I přesto, že jsme se neprobojovali do čtvrtfinále, jsme si turnaj moc užili. Jsme rádi součástí této akce, kterou Asociace pořádá. Je to pro nás příjemně strávený čas s kolegy mimo kancelář, kdy utužujeme vztahy i mimo pracoviště. Jako příjemný bonus je pak to, že to celé děláme pro dobrou věc,“ řekl Jakub Málek z PEYTON legal advokátní kancelář. Humanitární organizace ADRA se protentokrát spojila ve jménu SDG 16 Mír, spravedlnost a silné instituce a svůj tým doplnila ženami z Ukrajiny, které v Česku hledají bezpečí.

Nechyběly udržitelné trofeje ani ocenění SDGs Vítěz

Celodenní klání pořádané v areálu Hostivařské přehrady vyvrcholilo v pozdním odpoledni. Po napínavém finálovém zápase plném dlouhých výměn a vyrovnaného skóre až do posledního podání vybojoval první místo tým JRK. Sportovní boj spojil s bojem za SDG 11 Udržitelná města a obce.

„Vždy rádi vidíme, kolik firem smýšlí podobně jako my, proto se akcí SDGs rádi účastníme. Beach Volleyball Cup patří mezi naše nejoblíbenější. Jsem pyšný na celý náš tým, po dvou předchozích ročnících, kdy nám vždy finále uteklo jen o kousek, jsme letos šli odhodlaně dokázat, že skutečně máme nejlepší tým, a to se povedlo. Děkujeme Asociaci za skvělou organizaci a ostatním týmům a fanouškům za fantastickou atmosféru, opravdu jsme si to moc užili,“ zhodnotil kapitán týmu Robin Dufek.

Stříbrnou medaili obhájil tým ŽlutEY společnosti EY, která byla také partnerem celého turnaje. Žlutý tým si vybral nejaktuálnější cíl udržitelného rozvoje, a sice SDG 16 Mír, spravedlnost a silné instituce. Výběr cíle byl podle nich ve světle aktuálních událostí více než jasný.

Za SDG 3 Zdraví a kvalitní život hrálo družstvo Balance Club Brumlovka a patří jim bronzová příčka. Cíl, který si vybrali, plní i skrze svou každodenní práci. Klub jako takový se snaží vnášet do života svých členů balanc v dnešní uspěchané době, zaměřuje se nejen na sportovní aktivity v podobě fitness vyžití, osobních tréninků a studiových lekcí, ale také na umění aktivního odpočinku.

Stejně jako minulý rok, i letos Asociace společenské odpovědnosti oceňovala SDGs Vítěze za dlouhodobé naplňování cílů. Toto speciální ocenění si odnesla Česká podnikatelská pojišťovna. Společenská odpovědnost je pro ně stále větší téma. Recyklují a měří uhlíkovou stopu, pořádají sbírky na pomoc dětem do dětských domovů nebo zaměstnanecké snídaně na pomoc handicapovaným zvířatům. A aby svůj SDG 2 Konec hladu podpořili i konkrétní činností, uspořádali sbírku potravin pro chudé rodiny, samoživitelky, seniory a všechny, kteří to potřebují. Smysl pro solidaritu dokázali i přímo během turnaje a svými hráči doplnili neúplné družstvo REMOBIL.

Týmy na prvních třech příčkách si jako cenu odnesly opravdové unikáty – sošky pocházející z dílny společnosti Cementum vyrobené z betonu, ve kterém je místo přírodního kameniva použita recyklovaná stavební a demoliční suť nebo recyklované sklo. Každá trofej měla navíc jinou barvu, a to díky skleněným kuličkám od společnosti Preciosa.

Jsme moc rádi, že se našeho SDGs Beach Volleyball Cupu zúčastnilo tolik družstev, která změřila své síly nejen ve sportu, ale i v boji za lepší svět. Z atmosféry přímo na hřišti bylo cítit, že ačkoli někdo smečoval za konec hladu, jiný za rovnost mužů a žen nebo odpovědnou výrobu, táhneme všichni za jeden provaz,” ohlédla se za událostí ředitelka a zakladatelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová.

Fotografie z celého turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

 

VÝSLEDKY SDGs BEACH VOLLEYBALL CUPU 2022:

 1. místo JRK / JRK Česká republika s.r.o. – SDG 11 Udržitelná města a obce
 2. místo ŽlutEY / EY – SDG 16 Mír, spravedlnost a silné instituce
 3. místo Balance Club Brumlovka / Balance Club Brumlovka – SDG 3 Zdraví a kvalitní život
 • SDGs Vítěz ČPP tým / Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group – SDG 2 Konec hladu

SEZNAM TÝMŮ:

 • BagrYsti / HAYS ČR – SDG 13 Klimatická opatření
 • Balance Club Brumlovka / Balance Club Brumlovka – SDG 3 Zdraví a kvalitní život
 • Blue House / Náruč z.s. – Kavárna a bistro Modrý domeček – SDG 2 Konec hladu
 • ČGS / Česká geologická služba – SDG 13 Klimatická opatření
 • ČPP tým / Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group – SDG 2 Konec hladu
 • DLA Piper / DLA Piper – SDG 12 Odpovědná výroba a spotřeba
 • EGAP / Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. – SDG 5 Rovnost mužů a žen
 • Fandi mámám / Fandi mámám z.s. – SDG 1 Konec chudoby
 • Hellomáci / Hello bank! – SDG 3 Zdraví a kvalitní život
 • Ipsos / Ipsos – SDG 13 Klimatická opatření
 • JRK / JRK Česká republika s.r.o. – SDG 11 Udržitelná města a obce
 • JU§T PEYTON / PEYTON legal advokátní kancelář s.r.o.SDG 17 Partnerství ke splněným cílům
 • KODIACI / ŠKODA AUTO a.s. – SDG 13 Klimatická opatření
 • Novo Nordisk-zvítězíme nad diabetem / Novo Nordisk s.r.o. – SDG 3 Zdraví a kvalitní život
 • REMOBIL / Remobil, z.s. – ­SDG 12 Odpovědná výroba a spotřeba
 • SANANIM Rats / SANANIM z.ú. – SDG 3 Zdraví a kvalitní život
 • Ukrajina & ADRA / ADRA, o.p.s. – SDG 16 Mír, spravedlnost a silné instituce
 • ÚMČ Praha 13 / ÚMČ Praha 13 – SDG 5 Rovnost mužů a žen
 • VC Nepinkneme si / Nadační fond Simony Kijonkové (Zásilkovna s.r.o.) – SDG 7 Dostupné a čisté energie
 • Zelení přátelé / FlixBus CZ s. r. o. – SDG 12 Odpovědná výroba a spotřeba
 • ŽlutEY / EY – SDG 16 Mír, spravedlnost a silné instituce

Související

Startuje projekt W4W: První krok. Online poradna, kde pomáhají ti, kteří složitými životními situacemi sami prošli

Přejít na článek