Vodafone podpoří dívky z dětských domovů

1. 3. 2016

Vodafone spouští spolu s českou neziskovou organizací Mimo domov projekt na podporu dívek z dětských domovů.

Za 500 podpisů pod iniciativou HeForShe (zde) zaplatí Vodafone ČR jedné dívce víkendový kurz, který ji připravuje na důležité situace samostatného života. Sbírat podpisy pro Mimo domov bude možné do 20. března a svůj podpis mohou připojit všichni, tedy ženy i muži. Projekt je součástí lokální kampaně celosvětové iniciativy HeForShe pod UN Women, ke které se Vodafone připojil loni v červnu.

Každý rok opustí dětské domovy v České republice asi 1 000 dětí, téměř tři čtvrtiny z nich ale skončí na ulici nebo v záchranných institucích jako jsou úřady poskytující dávky, azylové domy či neziskové organizace. Děti v domovech jsou systematicky znevýhodňovány zejména v oblasti vzdělávání, což omezuje jejich uplatnění na trhu práce. Tým z občanského sdružení Mimo domov pro ně proto připravuje intenzivní kurzy, kde se učí klíčovým dovednostem, které budou po odchodu z dětských domovů potřebovat. Podpořit účast dívek na těchto kurzech se rozhodl i Vodafone.

„Ve Vodafone ČR dlouhodobě podporujeme diverzitu. Rovnoprávnost žen v práci i ve společnosti je pro nás prioritou, a proto jsme také stoupenci iniciativy HeForShe. V rámci lokální kampaně jsme se rozhodli pomoci sociálně a pracovně znevýhodněným dívkám, aby se po dosažení dospělosti mohly zařadit do společnosti a prožít plnohodnotný život,“ říká Veronika Ivanović, viceprezidentka pro lidské zdroje ve Vodafonu.

Vodafone se na zlepšení postavení žen a jejich kariérním růstu dlouhodobě podílí nejen v ČR, ale i ve všech státech, kde operátor působí. „Ve Vodafonu jsme se zavázali více podporovat rovné příležitostí žen a mužů mezi našimi zaměstnanci. Slibuji, že budu v plnění závazků plynoucích z těchto iniciativ pokračovat společně se všemi zaměstnanci připojenými ke kampani HeForShe a osobně budu za tyto hodnoty bojovat,“ prohlásil Vittorio Colao, generální ředitel skupiny Vodafone na Světovém ekonomické fóru ve švýcarském Davosu.

Zdroj: TZ Vodafone, Praha, 25. února 2016