Volejbalový turnaj za lepší svět už v pátek 10. června! Seznamte se s týmy SDGs Beach Volleyball Cupu 2022

8. 6. 2022

Na dvě desítky smíšených týmů mužů i žen z byznysu i neziskového sektoru v Česku se zapojí do hry za globální cíle od OSN. O titul šampiona turnaje v amatérském plážovém volejbale SDGs Beach Volleyball Cup 2022 se utkají již v pátek 10. června. Akce od Asociace společenské odpovědnosti se koná v areálu Hostivařské přehrady v Praze a partnerem turnaje je EY Česká republika.

Klimatická opatření, Zdraví a kvalitní život nebo Odpovědná výroba a spotřeba – tři nejčastěji zvolené globální cíle (Cíle udržitelného rozvoje od OSN, v překladu tzv. SDGs), které si pro své týmy vybrali hráči a hráčky v turnaji za lepší svět SDGs Beach Volleyball Cup 2022. Do letošního třetího ročníku turnaje v amatérském plážovém volejbale se mohli přihlásit všichni, kterým není lhostejný osud planety, a kteří se snaží zasadit o udržitelnost. Plánem za lepší svět jsou právě globální cíle, které mají pomoci vyřešit environmentální, sociální nebo ekonomické problémy současné společnosti. (Více o SDGs zde).

Jedním z aktuálně nejpalčivějších globálních cílů je SDG 16 pro Mír, spravedlnost a silné instituce, který z pohledu důležitosti dominoval mezi lidmi v Česku v průzkumu o Postoji Čechů k SDGs v roce 2021 organizovaném Asociací společenské odpovědnosti a provedeném agenturou Ipsos. A právě v souvislosti se stále pokračující válkou na Ukrajině bylo v turnaji otevřeno místo zdarma pro tým Uprchlíci & ADRA, složený z ukrajinských uprchlíků a uprchlic, kterým pomáhá organizace ADRA. „Všechny globální cíle jsou důležité, ale nyní si všichni přejeme dojít co nejrychleji k míru. Stojíme za Ukrajinou a hráči a hráčky z této země se můžou na turnaji alespoň symbolicky postavit za bezpečí, demokracii a respekt pro svou domovinu,” uvedla zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová.

Do turnaje proti sobě nastoupí celkem 21 týmů z různých odvětví byznysu (např. Škoda Auto, FlixBus, právní kancelář PEYTON legal), neziskových organizací (např. Remobil, Fandi mámám, Nadační fond Simony Kijonkové) nebo z veřejné správy (např. tým za Úřad městské části Prahy 13). Družstva změří síly mimo klasická utkání také v soutěži o naplňování globálních cílů, které si dané týmy pro turnaj zvolily. Tým s nejsilnějším a nejvýznamnějším dopadem aktivit, kterými naplňoval Cíle udržitelného rozvoje v době před turnajem, si odnese speciální ocenění SDGs Vítěz.

Kromě hry za SDGs čeká na všechny účastníky akce včetně fanoušků řada letních sportovních aktivit, možnost si zahrát unikátní SDGs stolní fotbálek s čistě ženskými figurkami, nebo se kdokoli může také zapojit do vzdělávací hry o dekarbonizaci od společnosti EY Česká republika, která je partnerem akce. „Neumím si představit lepší zahájení letní sezóny než účastí na SDGs Beach Volleyball Cupu. Turnaj pro tým ŽlutEY představuje nejen sportovní událost, ale také možnost potkat se s dalšími inspirativními lidmi bojující za lepší svět. Letos budeme hrát za SDG 16 – Mír, spravedlnost a silné instituce, protože jsme přesvědčeni, že to nyní potřebujeme nejvíce,“ uvedla Alice Machová, vedoucí partnerka poradenství v oblasti finančního účetnictví a CFO agendy a udržitelného rozvoje EY.

Srdečně zveme fanoušky a příznivce udržitelnosti, globálních cílů nebo jen letní venkovní zábavy na sportovní SDGs událost roku SDGs Beach Volleyball Cup 2022. Turnaj se odehraje v pátek 10. června 2022 v areálu Hostivařské přehrady v Praze od 13.00 hod.

 

SEZNAM TÝMŮ SDGs BEACH VOLLEYBALL CUPU 2022:

 

 • BagrYsti / HAYS ČR – SDG 13 Klimatická opatření
 • Balance Club Brumlovka / Balance Club Brumlovka – SDG 3 Zdraví a kvalitní život
 • Blue House / Náruč z.s. – Kavárna a bistro Modrý domeček – SDG 2 Konec hladu
 • ČGS / Česká geologická služba – SDG 13 Klimatická opatření
 • ČPP tým / Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group – SDG 2 Konec hladu
 • DLA Piper / DLA Piper – SDG 12 Odpovědná výroba a spotřeba
 • EGAP / Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. – SDG 5 Rovnost mužů a žen
 • Fandi mámám / Fandi mámám z.s. – SDG 1 Konec chudoby
 • Hellomáci / Hello bank! – SDG 3 Zdraví a kvalitní život
 • Ipsos / Ipsos – SDG 13 Klimatická opatření
 • JRK / JRK Česká republika s.r.o. – SDG 11 Udržitelná města a obce
 • JU§T PEYTON / PEYTON legal advokátní kancelář s.r.o.SDG 17 Partnerství ke splněným cílům
 • KODIACI / ŠKODA AUTO a.s. – SDG 13 Klimatická opatření
 • Novo Nordisk-zvítězíme nad diabetem / Novo Nordisk s.r.o. – SDG 3 Zdraví a kvalitní život
 • REMOBIL / Remobil, z.s. – ­SDG 12 Odpovědná výroba a spotřeba
 • SANANIM Rats / SANANIM z.ú. – SDG 3 Zdraví a kvalitní život
 • Ukrajina & ADRA / ADRA, o.p.s. – SDG 16 Mír, spravedlnost a silné instituce
 • ÚMČ Praha 13 / ÚMČ Praha 13 – SDG 5 Rovnost mužů a žen
 • VC Nepinkneme si / Nadační fond Simony Kijonkové (Zásilkovna s.r.o.) – SDG 7 Dostupné a čisté energie
 • Zelení přátelé / FlixBus CZ s. r. o. – SDG 12 Odpovědná výroba a spotřeba
 • ŽlutEY / EY – SDG 16 Mír, spravedlnost a silné instituce

 


Zdroj: Volejbalový turnaj za lepší svět už v pátek 10. června! Seznamte se s týmy SDGs Beach Volleyball Cupu 2022. Asociace společenské odpovědnosti. Tisková zpráva, 8. 6. 2022.

Související