Vydali jsme brožuru k Cenám SDGs 2018

21. 9. 2018

Na kulatém stolu k Cenám SDGs, který jsme pořádali v prostorech Ministerstva zahraničních věcí ČR, jsme představili brožuru k Cenám SDGs, která shrnuje celý letošní ročník.

V brožuře k Cenám SDGs 2018 naleznete souhrn celého projektu, představení kampaně k letošního ročníku s Poslední večeří, kterou nafotila Pavlína Saudková v Sacre Coeur v Praze, a kterou domaloval Jan Saudek, (reportáž ke kampani ZDE), reportáž ze slavnostního předávání, které proběhlo 12. června 2018 v Černínském paláci v Praze (repotáž z galavečera ZDE).

 

Ústředním motivem kampaně k Cenám SDGs se stala Poslední večeře

Hlavním cílem brožury je představení úspěšných projektů, které v Česku pomáhají naplňovat Cíle udržitelného rozvoje od OSN. Prezentuje vítěze šesti kategorií (Byznys, Veřejná sféra, Cena pro mladé leadery do 30 let, Reporting podle SDGs, Cena České rozvojové agentury a Cena odborné poroty), finalisty i semifinalisty formou příkladů dobré praxe (reportáž o finalistech Cen SDGs 2018 ZDE). Na představení přihlášených projektů navazují pokroky v SDGs a výzkum od agentury Ipsos z července 2018, který měl za cíl zkoumat, jak je na tom povědomí o SDGs v Česku (reportáž z výzkumu o SDGs v Česku ZDE).

 

Představení projektu „Podpora vzdělávání v Sýrii“ od organizace Člověk v tísni

Napříč celou brožurou čtenáři mohou nalézt články a komentáře se zamyšlením zajímavých osobností z řad partnerů a podporovatelů Cen SDGs – předmluvu od Richarda Brabce, ministra životního prostředí a předsedy Rady vlády pro udržitelný rozvoj, komentář Martina Tlapy, náměstka pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce, komentář Pavla Frelicha, ředitele České rozvojové agentury, komentář od Philippa Guitarda, ředitele skupiny Veolia pro střední a východní Evropu, komentář od Herrishe Patela, generálního ředitele Unilever pro Česko a Slovensko, komentář Lucie Mádlové, zakladatelky a ředitelky Asociace společenské odpovědnosti, která také předsedala odborné porotě, nebo rozhovor s hlavním hostem galavečera – Kristianem Jensenem, ministrem financí Dánského království.

 

Lucie Mádlová a Martin Tlapa společně představili brožuru na kulatém stolu k Cenám SDGs

Brožura byla představena u kulatého stolu k Cenám SDGs. Asociace společenské odpovědnosti tuto akci uspořádala v pondělí 17. září 2018 na Ministerstvu zahraničních věcí ČR pro zástupce firem a nevládních organizací, jejichž projekty uspěly v letošním ročníku Cen SDGs. Diskuze u kulatého stolu k Cenám SDGs se zúčastnil také choreograf, kreativní producent, umělec a SDG ambasador Yemi A.D., který se ve svém inspirativním příspěvku zaměřil na důležitost SDGs a udržitelnosti (reportáž z akce ZDE).

Děkujeme grafickému studiu LaceUp za grafické zpracování brožury. Celou brožuru si můžete prohlédnout a všechny příspěvky pročíst ➡️ ZDE.Zdroj: Brožura k Cenám SDGs 2018, září 2018