Výzva Do práce na kole se mění na národní teambuilding a začíná už 1. května

30. 4. 2020

Ulevit životnímu prostředí a dopravní situaci ve městech, udělat něco pro svou kondici a stmelit kolegy v práci. To jsou už tradiční cíle květnové výzvy Do práce na kole.

Letos se organizátoři akce Do práce na kole ze spolku AutoMat rozhodli přizpůsobit pravidla aktuální situaci, a tak je možné zapojit se i v případě, že do práce ještě v květnu cestovat nebudete. Zapisovat si tak můžete i pravidelný pohyb venku nebo doma.

Pohyb je základní preventivní faktor onemocnění jak fyzických, tak i těch psychických. A tyto ostatní nemoci nás bohužel ani s nástupem epidemie neopustily. Takže z mého pohledu je velice důležité se fyzické aktivitě věnovat neustále. Já se, aspoň ve svém okolí, snažím motivovat všechny, aby alespoň na nějakou dobu vyrazili do přírody,“ říká terapeutka a lékařka Tereza Hodycová.

Dvě mouchy jednou ranou

V rámci zdravotní prevence se snažíme o zvyšování takzvaného rutinního pohybu. To je to, co nám ubylo naší blahobytnou civilizací – jezdíme v autě, máme jiné možnosti dopravy a pak musíme těžce vyčleňovat čas, kdy si jdeme zacvičit nebo zaběhat. Když chodíme, běháme nebo jezdíme do práce, tak zabijeme dvě mouchy jednou ranou,“ dodává.

K registraci tričko zdarma

Registrace do 10. ročníku výzvy Do práce na kole pokračuje na www.dopracenakole.cz. Zapojit se můžete jako tým i jako jednotlivec a soutěžit v různých kategoriích. Každý účastník získá originální tričko s motivem od Jaromíra 99 a možnost vyhrát spoustu krásných cen. Výzva se koná v celé ČR.


Zdroj: Výzva Do práce na kole se mění na národní teambuilding. Začíná už 1. května, AutoMat, 24. 4. 2020.

Související

Budoucnost jídla? Impact Hub spouští nový program pro udržitelnou produkci potravin

Přejít na článek

Každý desátý Čech preferuje stravu s vyloučením či omezením masa

Přejít na článek