Výzva Do práce na kole se mění na národní teambuilding a začíná už 1. května

30. 4. 2020

Ulevit životnímu prostředí a dopravní situaci ve městech, udělat něco pro svou kondici a stmelit kolegy v práci. To jsou už tradiční cíle květnové výzvy Do práce na kole.

Letos se organizátoři akce Do práce na kole ze spolku AutoMat rozhodli přizpůsobit pravidla aktuální situaci, a tak je možné zapojit se i v případě, že do práce ještě v květnu cestovat nebudete. Zapisovat si tak můžete i pravidelný pohyb venku nebo doma.

Pohyb je základní preventivní faktor onemocnění jak fyzických, tak i těch psychických. A tyto ostatní nemoci nás bohužel ani s nástupem epidemie neopustily. Takže z mého pohledu je velice důležité se fyzické aktivitě věnovat neustále. Já se, aspoň ve svém okolí, snažím motivovat všechny, aby alespoň na nějakou dobu vyrazili do přírody,“ říká terapeutka a lékařka Tereza Hodycová.

Dvě mouchy jednou ranou

V rámci zdravotní prevence se snažíme o zvyšování takzvaného rutinního pohybu. To je to, co nám ubylo naší blahobytnou civilizací – jezdíme v autě, máme jiné možnosti dopravy a pak musíme těžce vyčleňovat čas, kdy si jdeme zacvičit nebo zaběhat. Když chodíme, běháme nebo jezdíme do práce, tak zabijeme dvě mouchy jednou ranou,“ dodává.

K registraci tričko zdarma

Registrace do 10. ročníku výzvy Do práce na kole pokračuje na www.dopracenakole.cz. Zapojit se můžete jako tým i jako jednotlivec a soutěžit v různých kategoriích. Každý účastník získá originální tričko s motivem od Jaromíra 99 a možnost vyhrát spoustu krásných cen. Výzva se koná v celé ČR.


Zdroj: Výzva Do práce na kole se mění na národní teambuilding. Začíná už 1. května, AutoMat, 24. 4. 2020.

Související

Nový Prostor a Asociace společenské odpovědnosti uzavírají širší spolupráci

Přejít na článek

Každý desátý Čech preferuje stravu s vyloučením či omezením masa

Přejít na článek