Výzva pro HR v 21. století: Zaměstnávání OZP

21. 7. 2016

Cerebrum, člen Asociace společenské odpovědnosti, vás srdečně zve na seminář zaměřený na zlepšení pracovních podmínek pro zdravotně postižené.

Jak otevřít dveře na pracovní trh lidem po poškození mozku, to je jedno z témat, kterému se věnuje v posledních letech Cerebrum – Sdružení osob po poranění mozku a jejich rodin. Na odborném semináři, který je určen specialistům HR oddělení, specializovaným pracovníkům na OZP z úřadů práce, sociálních odborů městských částí a magistrátu v Praze, se bude mluvit o stávajících omezeních, předsudcích ale hlavně o možných řešeních pro lepší uplatnění této skupiny zdravotně postižených na pracovním trhu.

„Zaměstnávání osob po poškození mozku někdy brání jenom nedostatek informací o následcích a pracovních omezeních ve firmách. Z hlediska integrace osob s poškozením mozku není pracovní trh na tuto skupinu zdravotně postižených připraven,“ říká ředitelka sdružení, Dana Kollárová. “Pro tuto skupinu postižení nejsou vytvořeny dostatečné podmínky pro jejich zaměstnávání ve firmách. Neexistují zkrácené úvazky, speciální programy či úpravy pracovních míst,“ dodává Kollárová.

Mezi omezující faktory uplatnění této cílové skupiny na trhu práce dále podle Kollárové patří „špatná orientace na trhu práce jako takovém, nedostatečná motivace a nejistota nahradit invalidní důchod příjmem z výkonu práce.“

Na semináři, který se uskuteční 14. 9. 2016 od 9 hod v prostorech Hospodářské komory hlavního města Prahy, vystoupí přední odborníci z oblasti neurologie, rehabilitace a neurorehabilitace a též odborníci na zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

V případě vašeho zájmu o účasti na semináři se prosím registrujte na cerebrum@cerebrum.cz, a to nejpozději do 31. 8. 2016.