Vzdělávání praxí znamená nové zkušenosti a větší šanci na pracovním trhu

29. 10. 2017

Projekt pro zvýšení zaměstnatelnosti propojuje na jedné straně zájemce, kteří chtějí získat nové zkušenosti v reálném pracovním prostředí a na druhé straně firmy.

V rámci projektu se mohou na praxi přihlásit evidovaní uchazeči nebo zájemci o zaměstnání na Úřadu práce (a to i jako absolventi), rodiče na/po rodičovské dovolené, osoby s nízkou kvalifikací a lidé starší 50 let, kteří jsou ohroženou skupinu na trhu práce.

Účastníci si následně vybírají z nabízených pozic jednotlivých firem, které se do projektu přihlásily. Samotná praxe je pak v délce 1-6 měsíců dle vybrané pozice. V současné době je možné vybírat napříč 21 obory ze 154 pozic, jedná se např. o pozice v administrativní, ekonomické a strojírenské oblasti, ale také pozice v rámci zemědělství, cestovního ruchu, stavebnictví, informačních technologií, marketingu a reklamy a mnoho dalších. Po celou dobu vzdělávání účastníka provází zkušený a zaškolený zaměstnanec dané firmy, tzv. mentor.

Účast v projektu není nijak zpoplatněna, naopak přináší jak účastníkům, tak firmám řadu výhod. Pro účastníky je to zejména možnost prohloubení si dosavadních znalostí, získání praktických zkušeností a v neposlední řadě případnou možnost uplatnění se v dané firmě. Firmy prostřednictvím projektu naopak navážou spolupráci s člověkem, který má chuť se aktivně vzdělávat a mají možnost zaškolit a vyzkoušet si potencionálního zaměstnance v praxi. Dále si ověří si mentorské schopnosti svých zaměstnanců a získají kompenzaci vynaložených nákladů. Přínosy absolvování praxí jsou zřejmé. Ze zapojených firem dosud 50 % z nich navázalo s účastníky další spolupráci. Z tohoto počtu se v 74 % jednalo o hlavní pracovní poměr.

Pro další informace můžete navštívit stránky www.vzdelavanipraxi.cz nebo na Facebooku Vzdělávání praxí. Projekt je realizován Fondem dalšího vzdělávání, státní příspěvkovou organizací Ministerstva práce a sociálních věcí a je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Zaujal Vás projekt a chcete vědět, jaké jsou Vaše možnosti zapojení? Napište na info@vzdelavanipraxi.cz nebo zavolejte na infolinku +420 775 881 408.