Whistleblowing 2021: otevřenost na pracovišti ve světle aktuálních změn a praxe

12. 11. 2021

Spolek Oživení vás zve na konferenci, která se uskuteční 1. prosince . 2021 od 10:00 - 17:00 v Evropském domě (Jungmannova 24, 110 00 Praha 1). Konference se bude soustředit na současnou situaci oznamovatelů a nové výzvy roku 2022, jak se města, úřady a firmy připravují na ochranu oznamovatelů, co nového přináší evropská směrnice na ochranu oznamovatelů a na sdílení dobré praxe, praktické tipy pro nastavení interních procesů.

PŘÍNOS A DOPAD
Whistleblowing v českých firmách a úřadech – jen další byrokracie nebo příležitost? Věděli jste, že až pětina lidí se setkává s tím, že se u nich v práci děje něco nekalého, neetického nebo že se porušují zákony? Nová pravidla pro oznamování nekalostí na pracovišti čekají na zaměstnance a zaměstnavatele od nového roku. Přijďte si pro praktické rady, jak se s novými pravidly vypořádat. Seznámíte se s klíčovými principy a pravidly pro nastavení oznamovacího systému ve firmách, veřejných i státních institucích.

CÍLOVÁ SKUPINA
Zástupci firem, veřejných institucí, novináři a zákonodárci. Kapacita cca 100 osob dle epidemiologické situace prezenčně + ONLINE STREAM

REGISTRACE A PROGRAM zde

NA KONFERENCI MIMO JINÉ VYSTOUPÍ
Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, senátor a advokát Václav Láska, viceprezident společnosti Vodafone Jan Klouda, právník Transparency International ČR Jan Dupák, a zástupci Nenech to být s řešením pro interní oznamovací systémy.

Video pozvánku na akci najdete zde.


Zdroj: Whistleblowing 2021. Oživení z. s. Tisková zpráva, 1. 11. 2021.

Související

Společnost Holistic Solutions pomáhá etiopským farmářkám i v době koronavirové krize

Přejít na článek

Velké firmy budou řešit rizika svého byznysu pro lidská práva a životní prostředí podle nového vodítka EU

Přejít na článek