Za šest let lidé se sportovní aplikací EPP nasportovali téměř 135 milionů korun

29. 5. 2021

Sportovně-charitativní aplikaci EPP-Pomáhej pohybem s nadsázkou využívá každý 20. obyvatel České republiky. Od jejího spuštění v květnu 2015 si ji totiž stáhlo přes 516 tisíc lidí. Dohromady s ní strávili přes 713 let a 890krát obkroužili Zeměkouli kolem rovníku. U příležitosti svých 6. narozenin přichystala „EPPka“ svým fanouškům novou funkci virtuálních týmů. Do podpory vybraných neziskových projektů se tak mohou společně zapojit třeba školní třídy, sportovní družstva nebo rodiny.

Zatímco honba za kilometry nebo kaloriemi motivuje jen opravdové nadšence, možnost nasbírat při sportování body pro neziskové organizace ve svém okolí nadchne i ty největší lenochy. Jen v Jihomoravském kraji podpořili uživatelé „EPPky“ už 185 projektů celkovou částkou 14.766.866 Kč. Díky bodům z EPP, resp. financím z nadace, bylo možné podpořit jen z posledních vybraných projektů například nákup nového vybavení v MŠ Jamolice, výstavbu dopravního hřiště při MŠ Vedrovice nebo pořídit nový konvektomat do kuchyně ZŠ a MŠ Jiřice u Miroslavi.

„Rádi bychom touto cestou poděkovali všem uživatelům aplikace jménem všech strávníků ze ZŠ a MŠ Jiřice u Miroslavi. Jídla z konvektomatu jsou výborná a potřebnou energie dodají na dlouhou dobu,“ říká ředitel školy Lubomír Slanina.

„Na základě velké poptávky od EPPkařů spouštíme novou funkci, která umožňuje propojit jednotlivé uživatele do virtuálních týmů, aby mohli pomáhat vybranému projektu společně a navzájem si sdílet výsledky. Hodně o to stály například sportovní kluby, aby mohly zapojit svoje svěřence do podpory svého projektu, například na nové vybavení, nebo školní třídy, když děti pomáhaly získat body třeba na nový vozík pro své handicapované spolužáky,“ vysvětluje ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Virtuální týmy si aplikace nadělila ke svým šestým narozeninám, pomáhat totiž začala v květnu 2015. Za tu dobu rozšířila nabídku sportovních aktivit z původních deseti na dnešních 26. Myslí přitom i na znevýhodněné sportovce (v nabídce je např. jízda na vozíčku nebo na handbiku), rodiče malých dětí (procházka s kočárkem) nebo na ty, kteří vyrážejí jen tak do přírody (chůze, turistika). „Zapojit se může úplně každý, ať je mu pět nebo sto let, ať uběhne obden maraton nebo je rád, že dojde do obchodu a zpátky. To je naše filozofie a obliba EPPky dokazuje, že touha lidí pomáhat druhým je obrovská. Děkujeme všem, že do toho jdete s námi,“ vzkazuje Ziková.

Aplikaci EPP najdete v mobilech řady známých osobností: podpořili ji například nejznámější český hokejista Jaromír Jágr, motocrossař Petr Pilát, vodní slalomáři Amálie Hilgertová a Vavřinec Hradílek, šermíř Jiří Beran, tenistky Barbora Strýcová a Petra Kvitová, týmy VK Karlovarsko, HC Rytíři Kladno, či mužská i ženská basketbalová reprezentace.


Zdroj: Za šest let lidé s „EPPkou“ nasportovali téměř 135 milionů korun. Nejznámější sportovní aplikace nyní připravila novinku ve formě virtuálních týmů, 19. 5. 2021.

Související

Nadační fond Kapka naděje spustil sbírku na pořízení kardiologické sondy pro novorozence

Přejít na článek

Spořicí účet od Hello bank! má nový rozměr a  nabízí první spoření, které prospívá všem

Přejít na článek