Začala jarní část Akcelerátoru Cen SDGs

7. 1. 2021

Jednou z loňských novinek Asociace společenské odpovědnosti byl Akcelerátor Cen SDGs, který vznikl ve spolupráci s Impact Hub ČR. Celkem 25 projektů využilo možnosti zapojit se do rozvojového programu a poslední tři měsíce roku 2020 na sobě pilně pracovaly. Pět nejlepších z nich právě teď začíná svou individuální akceleraci.

Realizátoři projektů se aktivně účastnili workshopů na téma leadership, jak komunikovat téma udržitelnosti či teorie změny. Potkávali se na pracovních mastermind skupinách, kde sdíleli své konkrétní problémy a získávali zpětnou vazbu. Účastníci akcelerátoru si také vyslechli názory odborníků v rámci panelové diskuse na, právě aktuální, téma Tipy pro stabilizaci a rozvoj organizace v turbulentní době. Podzimní část Akcelerátoru Cen SDGs byla zakončena závěrečným večerem na téma Úspěchy a nezdary SDGs hrdinů, kde se prezentovalo celkem 10 projektů, ze kterých odborná porota a veřejnost vybrala nejlepších 5 projektů, které následně postoupily do jarní části akcelerace. Atmosféru večera si můžete připomenout v tomto videu.

Rozhodování odborné poroty nebylo vůbec jednoduché. Všechny projekty, které se do Akcelerátoru zapojily, tvrdě pracovaly na svém zlepšení a jejich pozitivní dopad na společnost i planetu je skutečně znát. Do jarní části, tzv. individuální akcelerace, na základě rozhodnutí odborné poroty postoupily:

  • Cambodian (s projektem .pepper..field) – cílem projektu je dlouhodobá podpora 400 malých farmářů s Kampotským pepřem v Kambodži, což vede k zajištění jejich důstojných podmínek pro život,
  • Centrum Narovinu (s projektem Komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island v Keni) – Centrum poskytuje kvalitní vzdělání a lékařskou péči především dětem. Zlepšuje tamní životní podmínky vzájemnou spoluprací a solidaritou,
  • Česká krajina (s projektem Rezervace divokých koní) – první rezervace na světě, kde společná pastva divokých koní, zubrů a praturů pomáhá krajině adaptovat je na změnu klimatu,
  • Hlas zvířat (s projektem Zefektivnění činnosti Hlasu zvířat pomocí aplikace a nových pracovníků) – posláním spolku je prosazovat a hájit práva a zájmy všech hospodářských, divokých i domácích zvířat v ČR i po celém světě.

Pátý postupující projekt měla možnost vybrat široká veřejnost. Nejvíce diváků dalo svůj hlas:

  • Haenke (s projektem Vzdělávací aktivity Haenke) – v rámci vzdělávacích aktivit v ČR se zabývá především otázkami souvisejícími s funkcí rostlin a přírody v kontextu udržitelného života ve městech.

S novým rokem začíná druhá část Akcelerátoru Cen SDGs, v rámci které bude každému ze zmíněných 5 projektů přidělen profesionální mentor. Ten bude spolu s projekty odhalovat slabé stránky, nacházet jejich efektivní řešení a třeba i nové cesty, kterými se vydat. Projekty mohou využít i odborných služeb a rad více než 200 expertů z Impact Hub. V neposlední řadě získají projekty rozpočet na osobní rozvoj a případné napojení na investice. Jarní část Akcelerátoru Cen SDGs skončí na konci března 2021.

Související

Láhev Kláštorná Kalcia získala zlato na Global Water Drinks Awards

Přejít na článek

Elektromobilita zažívá boom! Loni přibylo rekordních 110 elektromobilních stanic

Přejít na článek

Od problémů k řešení během 5 týdnu. Vzniknout může i firma

Přejít na článek