Zachráněné paběrky nyní mlsným dárkem

3. 12. 2018

V Zachraň jídlo neradi plýtvají a trápí je, když vidí, jaké množství ovoce a zeleniny z různých důvodů končí v koši. Myslí tím chutné a zralé plody...

Často stačí totiž jen opravdu málo, s láskou vypěstovaná plodina třeba jen nesplňuje parametry do regálů, přepravek či vaniček: je moc malá, velká, krátká nebo křivá.

Řekli si dost a rozhodli se, že plýtvání jídlem sníží. Zachraňte paběrky spolu s nimi a obdarujte své kolegy nebo obchodní přátele produktem, který má příběh. Skvělé omáčky, chutney, pasty nebo dokonce exotické pálenky z rukou kuchařů společnosti Titbit, které je plýtvání také cizí. Veškeré použité plodiny by díky svému nepravidelnému tvaru, podměrečné velikosti či jiné nefér skutečnosti, skončily v kontejneru.

Od roku 2013 již uspořádali řadu happeningů, osvětových kampaní a začali s projektem paběrkování, kdy spolu s dobrovolníky jezdí sbírat nechtěnou zeleninu a ovoce k místním pěstitelům. Nasbírali už 23 000 kilogramů plodin, ale ví, že jídla na polích a v sadech stále leží ladem mnohem víc. Výrobky, který díky této zkušenosti vznikly, jsou pokračováním na cestě za sníženým plýtváním. Podpořte jejich koupí myšlenku neplýtvání!

Ceny dárkového 3 packu: 230,- Kč / Granátovice: 530 Kč / Mangovice: 630 Kč
Část finančního výtěžku jde zpět do realizací osvětových aktivit Zachraň jídlo.

Děkujeme, že skleničku vylížete až do dna!


Zdroj: Zachraň jídlo