Zájem o účast v Academy for Women Entrepreneurs předčil očekávání

8. 3. 2021

Společný vzdělávací projekt Velvyslanectví USA v ČR a neziskové organizace Business & Professional Women CR Academy for Women Entrepreneurs (AWE) úspěšně odstartoval. Do jeho prvního ročníku, který byl slavnostně zahájen v pondělí 1. 3. 2021, se přihlásilo 193 uchazeček o studium. Z nich bylo vybráno 47 začínajících podnikatelek, které se se svými podnikatelskými projekty zúčastní tříměsíčního online vzdělávacího programu. První „lekce“ na ně čeká už ve středu 10. 3. 2021.

Studium je založeno na na programu DreamBuilder, vyvinutém prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity. Během tří měsíců čeká na „studentky“ celkem 13 online lekcí v angličtině, na něž naváže týdenní setkávání s lokálními facilitátorkami. Těchto rolí se v České republice ujaly podnikatelky – Ingrid Šůrová, Bohdana Goliášová a Lenka Daňková. Úspěšné absolventky programu pak získají certifikát již zmíněné prestižní americké instituce.

Původně byl projekt AWE naplánován pro 30 českých podnikatelek, které budou vybrány na základě předložených podnikatelských projektů. Současných 47 účastnic je výsledkem opravdu velkého zájmu, kterého se tomuto atraktivnímu projektu dostalo. Chuť vědět o něm víc či se do něj přímo zapojit totiž projevilo neuvěřitelných 982 žen. To je skvělý výsledek, vezmeme-li v potaz, že rozhodnout se musely opravdu rychle,“ říká prezidentka Business & Professional Women CR Lenka Šťastná s tím, že kolem projektu se zcela spontánně vytvořila komunita aktivních podnikavých žen, mezi něž se mohou přidat i další, například připojením se k facebookové skupině tohoto projektu. Začínající i již aktivní podnikatelky zde najdou nejen inspiraci, ale také příležitosti jak rozvíjet váš byznys nebo se na něj připravovat ve společnosti stejně nastavených a vzájemně se podporujících žen.

Vznik projektu AWE před třemi lety iniciovala americká vláda jako součást širší iniciativy administrativy Spojených států amerických na ochranu a podporu žen na celém světě. Během roku 2021 se studijní programy realizují ve více jak 75 zemích světa. Otevřou tak cestu k vlastnímu podnikání pro 70 tisíc žen. Ženy zapojené v Česku získávají ještě jednu výhodu, a to možnost stát se součástí 12. ročníku legendární konference Equal Pay Day, která se letos uskuteční v online formátu v týdnu od 26. 3. do 1. 4. 2021.

V České republice je organizátorem Academy for Women Entrepreneur veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR z.s., která sdružuje aktivní ženy, které chtějí dělat mnohem víc než jen byznys. Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí již 90 let ve více než 100 zemích světa. Zakládající členkou organizace byla česká senátorka Františka Plamínková. V ČR tuto organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy spojí, dokážou neuvěřitelné věci.


Zdroj: Zájem o účast v Academy for Women Entrepreneurs předčil očekávání, Business & Professional Women CR z. s. Tisková zpráva 5. 3. 2021.

Související

Jak nová politika diverzity a inkluze v ČEZ pomáhá k větší různorodosti pracovních týmů

Přejít na článek

Žen v investování přibývá. V čem mohou jít mužům příkladem?

Přejít na článek

Fotbalový turnaj Global Goals World Cup Prague se přesouvá na rok 2021

Přejít na článek