Zajímají vás Cíle udržitelného rozvoje od OSN? Využijte kurzy díky partnerství SDG Academy s platformou edX

19. 3. 2019

SDG Academy se spojila s globální vzdělávací platformou edX. Společně nabízejí zdarma kurzy v oblasti udržitelného rozvoje pro širokou veřejnost.

Každý den čelíme řadě výzev a rozhodnutí, které mají na naši budoucnost větší vliv, než si myslíme. Pokud budeme žít v souladu s Cíli udržitelného rozvoje (SDGs), můžeme společně proměnit planetu na lepší místo pro všechny. Naplňováním 17 Cílů dokážeme zastavit hlad a chudobu, odstranit společenské nerovnosti, zlepšit ekonomický růst či lépe chránit přírodu. Cíle udržitelného rozvoje přijaly země OSN na summitu v září 2015 v rámci Agendy pro udržitelný rozvoj 2030. Spolupráce SDG Academy a edX má za cíl vzdělávat lidi po celém světě, což je jeden z nutných aktivit k dosažení Cílů udržitelného rozvoje.

Jeffrey Sachs, profesor na Kolumbijské univerzitě, ředitel SDSN [Sustainable development solutions network] a zvláštní poradce OSN pro SDGs ke spolupráci uvedl: „Mám velikou radost z propojení SDG Academy s globální, špičkovou, vzdělávací platformou edX. Jedná se o silného partnera pro podporu Cílů udržitelného rozvoje, který může pomoci šířit povědomí mezi lidmi z celého světa, jak těchto globálních cílů mohou dosáhnout.“

SDG Academy je online vzdělávací platforma Sustainable Development Solutions Network (SDSN), globální iniciativa pro OSN. Akademie spojuje světové odborníky v oblasti udržitelného rozvoje s cílem připravit novou generaci odborníků v této oblasti. Cílem je vzdělávat širokou veřejnost, jak se poprat s komplexními výzvami, kterým naše planeta čelí. Kurzy SDG Academy jsou volně k dispozici a dostupné pro všechny – již dosáhly zájmu více než 170.000 studentů ze 190 zemí světa.

Posláním edX je zjednodušovat přístup ke kvalitnímu vzdělání pro všechny a všude. Iniciativa byla založena na Harvard University a Massachussettským technologickým institutem v roce 2012. Od té doby se platforma stala lídrem v oblasti tzv. massive open online courses (hromadné otevřené online kurzy). Díky partnerství s více než 130 předními univerzitami a institucemi má přes 17 milionů aktivních studentů po celém světě.

„Jak čelíme realitě automatizace a technologie, velké procento tradičních zaměstnání pravděpodobně vymizí a bude nahrazeno nově vznikajícími pracovními oblastmi, to směřuje na SDG4, který se věnuje kvalitnímu vzdělání. Tento cíl se stává stále více kritickým.“ oznámil Anant Agarwal, CEO společnosti edX a profesor na Massachussettském technologickém institutu. „Jsme potěšeni přivítat SDG Academy, světového lídra vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje do globální sítě partnerů naší společnosti (edX), kteří jsou odhodlaní jít příkladem v podobě celosvětové změny v oblasti dovedností.“

V září 2018 SDG Academy zveřejnila první várku zajímavých kurzů na téma SDGs a udržitelného rozvoje. Od té doby však stále přidávají nové kurzy. Po dokončení vybranného kurzu od SDG Academy si studenti mohou zakoupit celosvětově uznávaný ověřený certifikát od edX. Platforma také nabízí finanční podporu, která pokrývá 90 % celkové ceny certifikátu pro kvalifikované studenty.

„SDG Academy se zaměřuje na expertízu dostupnosti SDGs pro širokou veřejnost. Partnerství s edX nám umožní dostat se k novým komunitám, k lidem, kteří pracují v této oblasti a ke studentům udržitelného rozvoje.“ sdělila Chandrika Bahadu, ředitelka SDG Academy. „Jsme vděční edX za připojení se k naší iniciativě a k principům OSN.“

O SDG Academy se můžete dozvědět více na webové stránce sdgacademy.org, seznam všech kurzů si můžete prohlédnout také na stránce www.edx.org/school/sdgacademyx.


Zdroj: SDGAcademyX – Free Courses from SDG Academy | edX. edX | Online courses from the world’s best universities [online]. Dostupné ZDE.