Zajímají vás smart cities? Přijďte na panelovou diskuzi od D21

3. 10. 2017

Chcete se dozvědět, jak mohou chytrá města sloužit lidem? Pokud ano, rádi bychom Vás pozvali na panelovou diskuzi o dvou aktuálních trendech na českých městech: smart city a participace aneb „Jak udělat chytré město pro lidi“.

Piána na nádraží, sousedská setkání ve vnitrobloku, architektonické procházky, participativní rozpočty. Účast místních obyvatel na utváření městského prostoru je horkým trendem v Česku i zahraničí. O tom, jak k demokratickému zapojování veřejnosti přistupovat a využívat moderní technologie a data, budou diskutovat zástupci měst, architekti a nadšenci z praxe, kteří denně proměňují své okolí k lepšímu.

Panelová diskuze se bude konat v úterý 10. 10. 2017 v 10:30 v Americkém centru v Praze. Experti a zástupci měst se zkušenostmi s územním plánováním a veřejnými prostory budou hovořit o tom, jak přistupovat k zapojování veřejnosti za využití moderních technologií a datového přístupu. Na panelu vystoupí:

  • Petr Hlaváček – bývalý ředitel a současný předseda Gremiální rady Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy
  • Hana Nováková – vedoucí odboru rozvoje a investic v Chomutově
  • Matúš Vallo – architekt a iniciátor Platformy pre Bratislavu
  • Marie Zezůlková – zástupkyně Svazu měst a obcí České republiky
  • Tomáš Rákos – expert na participaci v D21

Diskuzi bude moderovat Robert Čásenský, šéfredaktor časopisu Reportér. Akce je součástí Festivalu demokracie výroční konference Forum 2000, jehož cílem je kultivace veřejného prostoru a šíření principů občanské společnosti. Odborným garantem a pořadatelem je společnost D21, která se dlouhodobě věnuje participativním projektům na městech v Česku i zahraničí.

Akce je určena především pro zástupce měst a městských organizací, architekty a občany, kteří se do utváření veřejného prostoru zapojují. Svou účast, prosím, potvrďte na: registrace@d21.me

Více o D21:

Společenská odpovědnost je přímo zakódovaná v DNA společnosti D21. Pomáháme zapojovat jednotlivce v různých komunitách, především na městech a ve školách. V komplexních datových analýzách odkrýváme lidské příběhy, náměty získáváme přímo od veřejnosti a vyvíjíme hlasovací aplikaci zaměřenou na hledání shody, nikoli jen vítězů a poražených. Díky kvalitní zpětné vazbě a nové formě dialogu tak umožňujeme komunitám dělat rozhodnutí, se kterými je spokojeno více lidí. Na městech v Česku i zahraničí se díky nám rozběhly první participativní rozpočty, místní obyvatelé začínají společně s městskými architekty proměňovat veřejná prostranství a děti přichází s konkrétními nápady, jak zlepšit prostředí na svých základních školách.

Více informací naleznete na www.d21.me/cs.