Zákazníci opět rozhodují, které dobročinné projekty Tesco podpoří částkou vyšší než 5 milionů Kč

18. 1. 2022

V pondělí odstartovala nejdůležitější fáze jubilejního 10. kola grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Zákazníci mohou pomocí speciálních žetonů hlasovat ve všech prodejnách Tesco a rozhodnout, který projekt v každém z 90 regionů vyhraje 30 000 Kč. V rámci grantového programu zákazníci hlasují pro místní projekty, které jsou dle jejich názoru nejprospěšnější pro jejich komunity, a Tesco poté v závislosti na výsledcích hlasování poskytuje jednotlivým projektům finanční podporu. Celkově Tesco rozdělí 5 040 000 Kč mezi 270 dobročinných projektů.

„Tesco se dlouhodobě snaží pomáhat místním komunitám, ve kterých působí. Proto bych ráda vyzvala všechny naše zákazníky, aby si nenechali ujít jedinečnou příležitost hlasovat pro dobročinné projekty, které si přejí realizovat právě ve svém okolí“, říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco v ČR.

V desátém kole grantového programu Tesco obdrželo 553 projektových žádostí. Do zákaznického hlasování postoupilo 270 z nich na základě hodnocení odborného garanta programu Nadace rozvoje občanské společnosti. Profesionální partner z neziskového sektoru prověřuje způsobilost přihlášených projektů, jejich transparentnost a pozitivní dopad na místní komunity.

„Za devět kol programu Tesco podpořilo již 1890 místních projektů částkou téměř 39 milionů Kč. Do hlasování se od roku 2016 zapojilo více než 25 milionů zákazníků. Díky tomu je program zřejmě největší a nejrozsáhlejší iniciativou v oblasti zapojení zákazníků ve střední Evropě,“ doplňuje Katarína Navrátilová.

Je to ve vašich rukou
Od 17. ledna do 13. února získají zákazníci za každý nákup v prodejnách Tesco hlasovací žeton, který pak mohou vhodit do hlasovacích boxů za pokladnami a podpořit tak místní projekt, který je jim nejbližší. V každé prodejně se utkají o přízeň zákazníků vždy tři veřejně prospěšné projekty z daného regionu. Soutěžící projekty se zaměřují například na podporu a vzdělávání dětí, zdravotně znevýhodněné občany, rodiny nebo sociálně slabší obyvatele, na realizaci volnočasových aktivit z oblasti kultury a sportu, podporu životního prostřední či obnovu místních tradic. Zákazníci pak svými hlasy rozhodnou, který projekt v každém z 90 regionů vyhraje 30 000 Kč.

Projekty na druhém a třetím místě ale také nepřijdou zkrátka. Odměna pro druhé místo je 16 000 Kč, na třetím místě pak organizace získá 10 000 Kč. Finanční prostředky poskytnuté projektům na 2. a 3. místě je možné využít na realizaci původně přihlášeného projektového záměru v menší míře, nebo jako volné peněžní prostředky k podpoře činnosti organizace. Vítězné projekty mohou 30 000 Kč použít pouze na realizaci přihlášeného projektu.

Více informací o soutěžních projektech získají zákazníci přímo na hlasovacím zařízení, kde jsou projekty představeny. Kompletní seznam soutěžních projektů najdou zákazníci na webových stránkách programu. Na webových stránkách mohou zároveň sledovat i průběžné výsledky hlasování, které budeme zveřejňovat každý týden nejpozději ve čtvrtek v průběhu čtyřtýdenního hlasování. Celkové výsledky pak budou vylášeny nejpozději do 28. února 2022.


Zdroj: Zákazníci opět rozhodují, které dobročinné projekty Tesco podpoří částkou vyšší než 5 000 000 Kč. TESCO Stores. tisková zpráva, 17. 1. 2022.

Související

FlixBus podpořil společnost Refugium, která obnovuje přírodu nedaleko Karlových Varů

Přejít na článek

Skupina Unibail-Rodamco-Westfield opět pomáhá znevýhodněným uchazečům uplatnit se na trhu práce

Přejít na článek