Zákazníci Tesco darovali v jarní Sbírce potravin přes 75 tun potravin a drogerie

3. 5. 2022

Ve 106 obchodech Tesco se během soboty 23. dubna 2022 podařilo vysbírat přes 51 tun potravin a drogerie. Sbírka probíhala také přes Tesco online nákupy až do 1. května 2022, kde zákazníci darovali dalších 24 tun potravin a drogerie prostřednictvím Balíčků pomoci. Do sbírky se zapojili také známé osobnosti.

Sbírka potravin je jednou z největších charitativních akcí v České republice a jsou do ní po celé zemi zapojeny tisíce lidí z řad dobrovolníků, zaměstnanců prodejen a neziskových organizací. Během soboty 23. dubna Češi darovali celkem 325 tun zboží, z toho 33 tun základních hygienických potřeb.

„Počet lidí v nouzi závislých na potravinových bankách výrazně narůstá. Důvodem je nejen dva roky trvající koronavirová krize, která připravila mnoho Čechů dlouhodobě o výdělek, ale rovněž zdražování promítající se do všech potřeb obyvatel. Lidí, kteří přicházejí pro potravinovou pomoc, je bohužel stále více. Zásob tak začínalo opravdu citelně ubývat. Velmi proto děkujeme všem dárcům, jimž není lhostejný osud lidí ohrožených chudobou nebo sociálním vyloučením,“ uvedla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

„Chtěla bych poděkovat všem dárcům, podporovatelům, kolegům na obchodech a dobrovolníkům, kteří se do sbírky zapojili. Díky vám všem se podařilo vybrat obrovské množství zboží, které poputuje potřebným, a to dokonce i přes to, že letos už se jedná o druhou sbírku potravin, kterou v Tescu pořádáme. Ve sbírce na podporu Ukrajiny se nám podařilo vybrat 58 tun potravin, které následně Tesco zdvojnásobilo,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.

Darované zboží se nyní převáží do skladů potravinových bank, odkud se následně bude distribuovat přes více než 1 100 odběratelských charitativních organizací všem potřebným. Potraviny pomohou opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. Cesta potravin je díky této spolupráci krátká a na místo určení se dostanou ve chvíli, kdy jsou potřeba.


Zdroj: Zákazníci Tesco darovali v jarní Sbírce potravin přes 75 tun potravin a drogerie. Tesco Stores ČR a. s. Tisková zpráva, 3. 5. 2022.

Související

Proč se letos zapojit do Giving Tuesday, světového dne štědrosti a dobrých skutků?

Přejít na článek

95 milionů versus 7 miliard: Giving Tuesday se blíží, stejně jako Black Friday

Přejít na článek