Zaměstnanci Lidlu vysázeli během týdne prvních 5 500 stromů v Lidl Lese

7. 11. 2022

Společnost Lidl přislíbila, že v roce 2022 v rámci projektu Lidl Les podpoří výsadbu 200 tisíc stromů. Propojila tak ochranu přírody s podporou tuzemských dodavatelů. Lidl přispěl 1 Kč z nákupu vybraných výrobků privátní značky Náš kraj a daroval pak státnímu podniku Lesy České republiky celkovou částku 5 milionů Kč. Tváří projektu se stal profesionální rybář a cestovatel Jakub Vágner.

První stromky v novém Lidl Lese vysázeli sami zaměstnanci Lidlu. V úterý 18. října dorazila ke zřícenině hradu Orlík u Humpolce zhruba stovka kolegyň a kolegů z centrály společnosti, všech logistických center i prodejen z celé České republiky. Společně pak vysázeli 5 500 nových dubů a buků. Do sázení se zapojili také generální ředitel Lidlu Pavel Stratil a jednatel Lidlu odpovědný za Nákup, Michal Farník. Nechyběl ani ambasador projektu Lidl Les Jakub Vágner, který rovněž přiložil ruku k dílu.

Projekt Lidl Les nebude pouze jednorázovým projektem, výsadbu nových lesů plánuje Lidl podporovat dlouhodobě. Lokality vytipoval ve spolupráci se společností Lesy ČR, jedná se přitom o místa, kde původní lesní porost zničila kůrovcová kalamita. Cílem je vysázet 200 000 jehličnatých i listnatých stromů tak, aby vyrostl pestrý a zdravý les. Projekt Lidl Les bude plnohodnotnou náhradou projektu Rákosníčkova hřiště. Ten se zaměřoval na výstavbu dětských hřišť v blízkosti prodejen Lidl a za deset let jich vzniklo celkem 100. I v tomto případě byli do projektu zapojeni zákazníci, kteří hlasováním rozhodovali o tom, ve kterém městě děti získají nové hřiště.


Zdroj: Lidl

Související

Coca-Cola vydává zprávu o udržitelnosti 2020, tentokrát ve zbrusu novém kabátě

Přejít na článek

Přidejte se k organizacím, které podporují oznamovatele

Přejít na článek