Zapojte se do crowdfundingové kampaně filmového festivalu Země na talíři 2018

24. 5. 2018

Právě začala crowdfundingová kampaň festivalu Země na talíři. Přinese program 8. ročníku, lístky do kina na premiérová promítání dokumentárních snímků o jídle a další zajímavé odměny.

Jak to, co jíme, ovlivňuje svět kolem nás a na druhém konci planety? Otázka, jenž by za aktuálních předpokladů, které říkají, že v roce 2050 populace vzroste z dnešních 7,5 miliard až na 10 miliard a poptávka po potravinách tak stoupne o 70 %, neměla zůstat bez odezvy. O to se každý rok na podzim stará jediný festival o udržitelné spotřebě a produkci jídla u nás Země na talíři. Na programu bude promítání šesti snímků s českými titulky i debaty se zajímavými hosty – o odpovědném zemědělství, klimatu, půdě, palmovém oleji nebo mléčném průmyslu.

Abychom zvládli uvést i letošní ročník na plátna kin, spouštíme na portálu Hithit crowdfundingovou kampaň. Vybrané peníze podpoří nákup promítacích práv, tvorbu českých titulků, pronájmy, grafiku, propagační materiály a mnoho dalšího. Cílovou částkou je 255.000,- Kč. Na podporovatele čeká předplatné lístků, vstupné na workshopy, veganské recepty, ale i další motivační odměny od našich partnerů, mezi které patří IKEA, papírnictví Papelote, české firmy BeWooden, Yonilife, Bioobchod.cz a mnohé další. Kampaň na portálu Hithit poběží do 21. 6. 2018. Odkaz na kampaň ZDE.

 

Festival se uskuteční od 20. do 22. listopadu 2018 v pražském kině Aero. Kampaň a festival pořádá nezávislé analytické centrum Glopolis.


Zdroj: Tisková zpráva, Glopolis