Zapojte se do kampaně s Ponožkovým Pestroušem

16. 10. 2019

Ponožkový Pestrouš je celorepubliková kampaň, která běží už od roku 2014 a na svědomí ji má nezisková organizace Pestrá, která cvičí asistenční psy pro lidi s různými druhy postižení.

O co vlastně jde?

Děti a dospělí z celé České republiky šijí psy z ponožek dle návodu a Pestrá potom pejsky nabízí k prodeji, kdy 100 % z výtěžku z prodaných Pestroušů putuje na podporu výcviku jejich asistenčních psů.

Cílem této kampaně je seznámit širokou veřejnost s tím, jak může asistenční pes změniit život lidem s postižením k lepšímu a zároveň je to jedna z možností, jak k výcviku těchto psů finančně přispět. Do kampaně se zapojilo již více než 70 základních škol ze všech krajů České republiky i na Slovensku a více než 3 tisíce dětí a dobrovolníků. Ponožkový Pestrouš spojuje všechny bez rozdílu, a tak se do této kampaně zapojila třeba i ženská věznice ve Světlé nad Sázavou.

Velkým odběratelem Ponožkových Pestroušů je internetový gigant alza.cz, který je zařadil mezi své charitativní předměty jako stálici. Od roku 2014 se z prodeje Pestroušů podařilo získat přes půl milionu korun na výcvik asistenčních psů.

Jak se můžete zapojit i vy?

  1. Ušijte Pestrouše dle návodu a pošlete je na Pestrá, o.p.s., Kučerova 809/11, 198 00 Praha 9.
  2. Kupte si již ušitého Pestrouše na alza.cz.
  3. Prodávejte Pestrouše na svém e-shopu, v obchodě nebo svým známým. Kontaktujte Pestrouše a domluvte si spolupráci.

Nemůžete Pestrouše ušít ani ho nechcete koupit, ale přesto byste chtěli výcvik asistenčních psů organizace Pestrá finančně podpořit? Klikněte a přispějte.


Zdroj: Pestrá, o.p.s.