Zapojte se do projektu Pařížská handicapovaným dětem

17. 5. 2018

Druhý ročník úspěšného projektu Pařížská dětem usnadňuje život handicapovaným dětem. Z každého nákupu u partnerů projektu putuje minimální částka 10 Kč na jejich podporu.

Z každého nákupu u partnerských obchodech v období 4. 4. – 17. 6. 2018 bude věnována minimální částka 10 Kč Nadačnímu fondu Be Charity, který podporuje lidi s mentálním a kombinovaným postižením (partneři Carollinum, LBM, Literix Group 50 Kč). Veškeré získané finance z tohoto projektu budou do poslední koruny rovnoměrně rozděleny na rehabilitace vybraných 5 dětí. Druhý ročník projektu umožní těmto dětem pravidelně rehabilitovat na neurorehabilitačních klinikách. Slavnostní zahájení projektu proběhlo 10. dubna ve 12:00. Vyhlášení výsledků se bude konat 21. června v 17:00. Obojí v DSC Gallery.

Partneři projektu: Dolce & Gabbana, Hogan, Brunello Cucinelli, Salvatore Ferragamo, Bottega Veneta, Diesel, Ermenegildo Zegna, Tod‘s, Valentino, The Brands, Pařížská 17, Audemars Piguet, Breitling, Carollinum, Rolex, Patek Philippe, Montblanc, Beata Rajská, Klára Nademlýnská, Tatiana, Roberto Coin, Gismondi, Sanu Babu

HISTORIE A BUDOUCNOST PROJEKTU

2. ročník projektu navazuje na úspěšný rok 2016, který umožnil rozdělit mezi stejné handicapované děti částku 369 010 Kč. Rádi bychom s vámi v tomto jedinečném charitativním projektu, který spojuje svět luxusních značek na prestižní Pařížské ulici a okolí pokračovali i v budoucnu. Projekt osobně podporuje světoznámá modelka Hana Soukupová. Iniciátorem projektu je opět Tamara Kotvalová, členka Nadačního fondu Be Charity a majitelka společnosti Carollinum s.r.o.

KDO JSOU DĚTI, KTERÉ TENTO PROJEKT PODPOŘÍ:

Tereza Vargová

Narodila se v r. 1999. V 10 letech ji byl diagnostikován nádor na mozku. Následovaly dvě složité operace, radioterapie, chemoterapie. Po druhé operaci Terezka ochrnula na pravou polovinu těla. Přestala číst, psát, počítat. Speciální komplexní neurorehabilitace na klinice Adeli v Piešťanech by jí pomohla zmírnit vážné zdravotní následky po prodělaném onkologickém onemocnění. Na této klinice Terezka již několikrát byla a vždy ji toto náročné cvičení posouvá dál.

Nicolas Ubl

Tříletý chlapeček vlivem komplikovaného porodu prodělal krvácení do mozku. Absolvoval dvě operace mozku. Má kombinované postižení. Od šesti měsíců intenzivně rehabilituje. Tento rok Nicolas prodělal náročnou ortopedickou operaci ve FN Motol a ještě několik jich ho čeká. Lékaři radí s okamžitou a intenzivní neurorehabilitací. Avšak šance, že se Nicolas postaví jednou na své nohy je velká. Příspěvek by byl částečně využit na ortopedické a zdravotní pomůcky.

Hynek Skůra

Šestiletý chlapec měl v roce 2014 nešťastnou nehodu v bazéně a byl v kritickém stavu letecky převezen do Fakultní nemocnice Motol. Došlo však k poškození mozku v důsledku doby strávené pod vodou. Ke zlepšení pohybové aktivity potřebuje rehabilitovat a různé zdravotní pomůcky.

David Štefanides

David je z Loun a je mu 16let. Narodil se jako dvojče předčasně. David má dětskou obrnu, je kvadruplegik, má oční vadu a postižené končetiny. Rehabilitace jsou pro lidi s tímto postižením nezbytnou součástí a také Davidovi pomáhá oddálit náročnou operaci páteře. Výborných výsledků dosahuje v Centru Hájek Plzeň.

Ema Boučková

Ema je osmiletá holčička. Od narození je nevidomá a těžce mentálně retardovaná. Nemluví, je na plenkách, samostatně nechodí. V poslední době udělala velké pokroky s vertikalizací a prvními krůčky. Před rokem nastoupila do speciální školy v Benešově. Chodí tam velice ráda a moc se jí tam věnují. Pro její další zlepšení v chůzi, by potřebovala rehabilitovat a nové chodítko, které by pečujícím rodičům i škole usnadnilo péči.


Zdroj: Be Charity, becharity.cz