Zapojte se do turnaje v plážovém volejbale na podporu globálních cílů!

3. 7. 2020

Asociace společenské odpovědnosti pořádá 4. září 2020 unikátní turnaj v plážovém volejbale na podporu globálních cílů od OSN. O titul vítěze historicky prvního SDGs Beach Volleyball Cupu se utkají smíšené týmy, kdy každý tým bude bojovat za jeden z Cílů udržitelného rozvoje. Sestavte tým a zahrajte si hru za lepší svět i vy!

Letošní pandemie koronaviru nám narušila již dlouho plánované finále fotbalového turnaje Global Goals World Cup Prague, které se mělo konat 4. června. Protože nás ale sport baví a čeká nás horké léto, rozhodli jsme se koncept přizpůsobit aktuálním možnostem. Jaký sport je jako stvořený pro léto a slunce? No přece plážový volejbal! Příznivci tohoto sportu si proto 4. září 2020 přijdou na své a budou mít příležitost zažít nevšední zážitek. Turnaj se uskuteční v prostorách sportovního areálu Císařská louka, který se nachází na stejnojmenném ostrově uprostřed řeky Vltavy. Generálním partnerem turnaje je Česká pošta.

SDGs Beach Volleyball Cup bude opět hrou za lepší svět. Rok 2020 měl být oslavou pětiletého výročí od přijetí SDGs a měl nastartovat novou dekádu udržitelného rozvoje. Pandemie koronaviru však tomuto plánu zasadila těžkou ránu a ohrožuje budoucnost udržitelného rozvoje. Podle nás ale krize jasně ukazuje, že naplnění SDGs je nyní důležitější než kdy dříve. Krize by se neměla stát důvodem ke snížení investic do udržitelných projektů. Naopak by se měla stát příležitostí k intenzivnější spolupráci v této oblasti. Naplnění SDGs považujeme za prevenci vůči podobné další krizi. A proto i v tomto turnaji se bude hrát za 17 Cílů udržitelného rozvoje od OSN (Sustainable Development Goals = SDGs).

Kdo se může zúčastnit?

Amatérského turnaje v plážovém volejbale na podporu globálních cílů se mohou zúčastnit smíšené týmy žen a mužů. Každý tým sestává z 4-6 hráčů (min. 1 žena/min. 1 muž) a může reprezentovat firmu, neziskovou organizaci, město anebo prostě jen své hráče. V případě překročení max. kapacity si pořadatel vyhrazuje právo umožnit účast v turnaji jen vybraným týmům.

Pravidla turnaje

V této hře sice vítězí tým s nejvyšším počtem bodů za hru, ale prolíná se zde také sport s aktivismem a bojem za konkrétní společenské téma, např. zlepšení vzdělávání, změnu klimatu či méně nerovností. Každý tým hraje za jeden z Cílů udržitelného rozvoje (SDGs).

Turnaj se hraje podle platných pravidel beachvolejbalu. Délka zápasů bude upravena dle celkového počtu přihlášených družstev. Registrovaná družstva budou nalosována do skupin, kde budou hrát systémem „každý s každým“. Ze základní skupiny postoupí vítězná družstva, která budou hrát o 1. – 4. umístění.

Registrace

Registrace na turnaj probíhají od 4. července do 16. srpna 2020 (nebo do naplnění kapacity) prostřednictvím online registračního formuláře. V případě dotazů ohledně registrací a průběhu turnaje neváhejte kontaktovat Ivonu z Asociace společenské odpovědnosti na humpal@a-csr.cz.

Registrační poplatek za tým: 4 000 Kč + DPH

Poplatek zahrnuje

  • 1x speciální SDGs volejbalový míč v limitované edici
  • drobné občerstvení po celou dobu turnaje celkem pro 6 hráčů týmu
  • večerní grilování
  • doprovodný program
  • profesionální foto a aftervideo z turnaje

Pokud si netroufáte bojovat o titul SDGs Beach Volleyball Cupu, ale rádi byste přišli podpořit své kamarády či kolegy, určitě neváhejte dorazit. Fanoušci s pozitivní energií jsou vždy vítáni.

Generální partner turnaje