Zapojte zaměstnance a uspořádejte firemní potravinovou sbírku

23. 10. 2019

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. V sobotu 23. listopadu 2019 se můžete zapojit po celém Česku.

Sbírka potravin je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco a Rohlik.cz. Hlavním logistickým partnerem je Raben Logistics Czech.

Jak se zapojit jako firma?

Podpořte Sbírku potravin také u příležitosti největšího svátku dárcovství Giving Tuesday. Do podzimního kola Sbírky potravin se můžete zapojit prostřednictvím firemní potravinové sbírky. Firemní sbírky potravin startují v sobotu 23. listopadu 2019 a končí v úterý 3. prosince 2019 u příležitosti světového svátku dárcovství a dobrých skutků na Giving Tuesday.

Zapojte vaše zaměstnance, vyzvěte je, aby v tomto období nosili trvanlivé potraviny a drogerii do kanceláří, skladů či na vaše pobočky. Potravinové banky ze všech částí republiky pak sesbírané potraviny vyzvednou a doručí potřebným.

Vybrané potraviny a drogerie putuje prostřednictvím regionálních potravinových bank přímo do odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. V roce 2018 pomohly potravinové banky 100 000 potřebným prostřednictvím více než 600 neziskových organizací. Cesta darovaných potravin je krátká. Darující pomáhá přímo ve svém regionu. Plánovanou sbírku nahlaste také organizátorům Sbírky potravin na e-mailové adrese: darci@potravinovabanka.cz.

 

Jak se ještě zapojit? Staňte se dobrovolníkem!

V sobotu 23. listopadu 2019 se můžete zapojit po celém Česku. Darovat však můžete nejen trvanlivé potraviny a drogerii, ale i to nejcennější – čas. Staňte se součástí jedné z největších dobrovolnických akcí v České republice. Pokud se chcete stát dobrovolníkem, vyplňte prosím následující formulář. Na základě vybraného města se vám do tří dnů ozve regionální koordinátor a dořeší s vámi všechny podrobnosti. Úkolem koordinátora je předat dobrovolníkům všechny potřebné informace o sbírce, nebojte se ho na zeptat na cokoliv, co vás zajímá.

Náplň práce dobrovolníka:

    • Informovat zákazníky o konání sbírky, o tom, komu je pomoc určena a co je možné darovat.
    • Rozdávat informační letáky se seznamem potravin a drogerie vhodných k darování u vchodu.
    • Vybírat potraviny a drogistické zboží od dárců do připravených nákupních košíků s logem sbírky za pokladnami.
    • Naskládat vybrané zboží do vyčleněných krabic („banánovek“) tak, aby bylo připraveno k odvozu potravinovou banku či jinou neziskovou organizací.

Sbírka potravin je realizována pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a Evropskou federací potravinových bank. Více informací o Sbírce potravin naleznete na www.sbirkapotravin.cz.