Zasportuj si pro dobrou věc a podpoř charitativní organizaci Mary’s Meals

7. 5. 2021

Chceš podpořit dobrou věc a zároveň si zasportovat? Po celý květen běží již druhá benefiční pohybová výzva Mary’s Meals „Rozhýbej 2 Komenský“. Tentokrát se můžeš zapojit jak během, tak na kole. Nezáleží na tom, kde žiješ. Můžeš se zapojit jako jednotlivec nebo ve skupině s rodinou, přáteli nebo kolegy. Prostě je to na tobě.

Svým startovným 2 Komenský (400 Kč) zajistíš jídlo 1 dítěti ve škole téměř na celý školní rok! Tvoje fyzická aktivita bude mít ještě druhý rozměr! A to díky sponzorovi, který za každý uběhnutý km zaplatí 2 Kč a za km ujetý na kole 0,50 Kč.

Mary’s Meals (Mariina jídla) je mezinárodní hnutí, které funguje od roku 2002. Charitativní organizace poskytuje dětem v nejchudších částech světa jedno jídlo denně v místě, kde se vzdělávají. Snaží se tak nejmenší, kteří musí shánět obživu a pracovat, přivést do škol a nabídnout jim vzdělání i jídlo. Každý den zemře ve světě na nemoci spojené s podvýživou asi 8 tisíc dětí. Přitom stačí pouhých 459 Kč, aby jedno dítě mělo zajištěno jídlo na celý školní rok.

Skotský filantrop Magnus MacFarlane-Barrow hnutí založil po návštěvě Malawi, které bylo sužované obrovským hladomorem. Malawi však není jediné místo, kde tato organizace dnes pomáhá. Aktuálně dodává jídlo do škol pro více než 1 838 000 dětí v 19 zemích světa. Projekt podporuje řada dobrovolníků. Právě díky nim jsou výdaje na organizaci minimální. Garantově jde minimálně 93 % vybraných prostředků na pomoc dětem. Z České republiky jsou veškeré finanční dary (tedy 100 %) předány centrále Mary’s Meals International. Čeští dárci aktuálně sytí každý školní den 47 834 dětí.

Více informací o akci naleznete na www.marysmeals.cz .

Související

Proč se letos zapojit do Giving Tuesday, světového dne štědrosti a dobrých skutků?

Přejít na článek

Coca-Cola projektem “50 míst pro dobrý skutek“ podpořila až 4000 klientů neziskového sektoru

Přejít na článek