Zdravotně postižený zaměstnanec roku

18. 10. 2019

Navrhněte hendikepované zaměstnance či kolegy ze svého okolí na prestižní cenu Zaměstnanec roku.

Každý rok zaměstnavatelé nominují v soutěži Zaměstnanec roku pořádané Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) své kolegy, kteří mají zdravotní znevýhodnění či postižení. Soutěž snižuje míru předsudků u zaměstnavatelů i široké veřejnosti ve vztahu k pracovním možnostem a schopnostem OZP.

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích. První kategorií je Zaměstnanec roku z chráněného trhu práce a druhou kategorií je Zaměstnanec roku z běžného trhu práce. Ukažte svojí nominací, jak si vážíte svého kolegy a jak je jeho práce pro vaši společnost či organizaci důležitá!

Do 15. 11. 2019 můžete nominovat své zaměstnance, kteří jsou osobami se zdravotním postižením na cenu Zaměstnanec roku. Přihlašovací formulář najdete ZDE.

V Česku má zhruba každý desátý člověk v aktivním věku zdravotní postižení. NFOZP, který tuto soutěž pořádá, je jediným nadačním fondem v republice, který se zabývá výhradně problematikou zaměstnávání zdravotně postižených. Cíleně se tak věnuje nejen aktivnímu vytváření pracovních míst pro handicapované, ale i osvětě a vzdělávání personalistů i vedení firem, které postižené zaměstnávají nebo se na to teprve chystají.


Zdroj: Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP)