Ženy v dopravě: FlixBus podporuje gendrovou rovnost i diverzitu v týmu

31. 3. 2019

Součástí firemní politiky FlixBusu je kromě udržitelného způsobu podnikání a poskytování hromadné dopravy šetrné k životnímu prostředí i podpora rovných pracovních příležitostí pro muže a ženy i všechny věkové kategorie.

FlixBus je mezinárodní firma s kancelářemi ve 14 zemích v Evropě i USA. „Ve FlixBusu v současné době pracuje přes 1200 zaměstnanců, věkový rozptyl je 18 až 67 let a v mezinárodním týmu pracuje 61 národností. Pro FlixBus v ČR nyní pracuje téměř 30 lidí a skladba kolektivu je genderově vyvážená,“ uvádí mluvčí společnosti Martina Čmielová.

Vzhledem k motivačnímu ohodnocení práce profesionálního řidiče potkáte i za volantem zelených autobusů čím dál častěji ženy. Příkladem je Olga Gryshko, která pracuje jako řidička dálkového autobusu už čtvrtým rokem. Nyní ji potkáte v zeleném FlixBusu na trase mezi Prahou a Zlínem.

„Cestující si mě občas pletou se stevardkou. Když vidí, jak si sedám za volant, znejistí. Chvilku mě pozorují, ale když po pár kilometrech zjistí, že se nic mimořádného neděje, začnou usínat. Stále mám však pocit, že se jako žena v tomto povolání musím obhajovat. Ta práce mě baví a umím ji vykonávat stejně dobře jako muži.“

O společnosti FlixMobility

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility přes 100 milionů lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy. V roce 2018 spustila společnost FlixMobility první dálkové spoje také v USA.

Z center v Evropě i USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj.

O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.

Více informací naleznete na www.flixbus.cz/spolecnost.


Zdroj: Tisková zpráva, Ženy v dopravě: FlixBus podporuje gendrovou rovnost i diverzitu v týmu, FlixBus