Získejte prestižní ocenění za odpovědné podnikání

1. 8. 2016

Blíží se konec přihlášek do druhého ročníku Ceny za společenskou odpovědnost Podnikáme odpovědně, která je určena malým a středním podnikům, rodinným firmám a sociálním podnikům.

Prestižní národní ocenění vyhlašuje Rada kvality ČR, Asociace společenské odpovědnosti, Asociace malých a středních podniků a živnostníků a P3 – People, Planet. Záměrem ceny Podnikáme odpovědně je zvýšit povědomí o společenské odpovědnosti mezi menšími podnikateli a především ocenit jejich aktivity a snahy, kterým se často oproti aktivitám velkých firem nedostává tak velké publicity a uznání. Jsou to však mnohdy právě malé podniky, pro které je společensky odpovědné podnikání přirozené a vychází z jejich hlavních podnikatelských záměrů.

Vítězi loňského a zároveň prvního ročníku se staly Technické služby Oprava, s.r.o. (kategorie Malý a střední podnik), Liva Předslavice, s.r.o. (kategorie Rodinná firma) a Ergon – Chráněná dílna (kategorie Sociální podnik). Ocenění si převzali na galavečeru na Pražském hradě ve Španělském sále v rámci Listopadu – Měsíce kvality ČR. Vítězové následně měli den poté možnost prezentovat své aktivity a příklady dobré praxe na akci Podnikáme odpovědně, pořádané Asociací společenské odpovědnosti u příležitosti Evropského týdne malých a středních podniků (více zde).

Účast v ceně Podnikáme odpovědně je zcela bezplatná a může se do ní zapojit malý a střední podnik či sociální podnik, který splňuje podmínky účasti v programu. „Je to pro nás obrovská satisfakce a zároveň i povzbuzení pro další činnost. Taktéž nás potěšila následná reakce okolí, kdy jsme zaznamenali celou řadu gratulací a uznání,“ uvádí Libor Jungvirt, ředitel rodinné firmy LIVA Předslavice, která zvítězila v loňském roce. Jak se daří této rodinné firmě z Předslavic a co jim ocenění přineslo, se dozvíte v celém rozhovoru zde.

Do soutěže se můžete hlásit do 31. srpna 2016. Více informací k přihláškám a podmínkám soutěže naleznete zde.