Zlatá šedesátá? Zavzpomínáme na ně (s) tancem!

Ze světa členů

21. 9. 2023

Pamatujete Zlatá šedesátá? Ne? Ale oni ano! Klienti Nadace Krása pomoci opět dostali pozvánku na oslavu Dne seniorů na Občanské plovárně. A s nimi i široká veřejnost.

Netančírna pro všechny generace je už tradiční akcí Nadace Krása pomoci. Jako oslavu stáří a stárnutí Nadace zve na začátku října seniory na zábavný program, jehož hlavní myšlenkou je setkání generací. Letos se podvečer ponese ve znamení zlatých šedesátých” let. Vstup je pro seniory zdarma a stejně tak i program.

Prvního října si každoročně připomínáme Mezinárodní den seniorů. Pro Nadaci je to příležitost, jak dát starším lidem najevo, že si jich vážíme a vnímáme je jako plnohodnotné členy společnosti. Proto jsme opět připravili akci pro naše klienty, seniory ze spřízněných organizací i pro širokou veřejnost, abychom mohli tento den všichni společně oslavit. Bude to 2. října na Občanské plovárně a už teď můžu prozradit, že návštěvníky akce budeme učit tance oblíbené právě v 60. letech,” říká ředitelka Nadace Krása pomoci Soňa H. Morawitzová.

Akci Nadace pořádá už potřetí, první Netančírna byla s tématem prvorepublikového swingu, druhá v rytmu latinskoamerických tanců. Návštěvníky tak letos nechá tanečně zavzpomínat na léta šedesátá. Kdoví, třeba si společně zahopsají” na tehdy populární Letkis.

Vždy jsem milovala tanec. Když jsem na parketu, cítím se svobodná a když se nechám vést dobrým tanečníkem, svůj věk nevnímám. Cítím se být znovu mladá. Děkuji za možnost účastnit se vašich společenských akcí,” říká paní Marie (86 let), klientka Nadace. Právě paní Marie je také pravidelnou účastnicí Netančíren a oblíbenou společnicí na parketu.

Podpořit přípravu nezapomenutelného večera může každý prostřednictvím sbírky. Registrovat se můžete zde.

Partnery Netančírny jsou Art 4 People, Danfil, Dobrobot, Slevomat, Hewer, Občanská plovárna, Fleurop, Doux a Albi. Mediálním partnerem je ZUN rádio.


Zdroj: Zlatá šedesátá? Zavzpomínáme na ně (s) tancem! Nadace Krása pomoci. Tisková zpráva

Související

Veřejná debata na téma Domácí a genderově podmíněné násilí otevřela naléhavá témata a vyzvala k diskusi

Přejít na článek