Značka Love Beauty and Planet se připojila k iniciativě Recycling Partnership

18. 6. 2018

Kosmetická značka společnosti Unilever s názvem Love Beauty and Planet (Láska, krása a planeta) se připojila k iniciativě Recycling partnership, jehož cílem je reformovat recyklační systém amerických měst.

Veganská řada Love Beauty and Planet, která je balená do plně recyklovatelných obalů, nyní svou ekologickou stopu učiní zcela transparentní. Společnost se zavázala snížit uhlíkové emise vzniklé při výrobě o 20 % do roku 2020, a za každou tunu skleníkových plynů přispět čtyřiceti miliony dolarů iniciativě Recycling partnership. Této organizaci věnuje také veškerý zisk ze své narozeninové sady v roce 2018.

 

„S nadšením vítáme značku Love Beauty and Planet v organizaci,“ prohlásil Keefe Harrison, ředitel Recycling Partnership: „Práce, kterou děláme každý den pro zlepšení recyklace v komunitách napříč zemí, skvěle ladí s jejími cíli snižovat množství odpadu a skleníkových plynů a chránit vodu. Ve spolupráci s Love Beauty and Planet a dalšími čtyřiceti globálními společnostmi zlepšujeme každodenní životy lidí a vytváříme udržitelnější budoucnost.“

Program Recycling Partnership se za pouhé čtyři roky dotkl 33 milionů domácností v 640 komunitách. Zlepšením možností recyklace předešel skládkování 52 tisíc tun recyklovatelného odpadu a vyprodukování 164 tisíc tun skleníkových plynů.

 

„Jsme na dlouhé cestě udělat lidi i planetu o něco krásnější,“ řekla ředitelka značky Love Beauty and Planet, Molly Landman: „Věříme, že cesta začíná malými činy, ať už jde o stoprocentně recyklovatelné lahve nebo snižování uhlíkové stopy a podporu úžasných organizací jako je iniciativa Recycling partnership, která mění USA.“


Zdroj: Love Beauty and Planet Joins The Recycling Partnership | Waste360. Waste360 [online]. Volně přeloženo z AJ, dostupné ZDE.