Známe vítěze ocenění Neziskovky roku 2021

28. 1. 2022

Existují ocenění a Ocenění. Neziskovka roku, za kterou stojí Nadace rozvoje občanské společnosti, si velké písmeno určitě zaslouží. Nejen tím, že vyhodnocuje profesionalitu práce neziskových organizací unikátním způsobem. Symbolem Ocenění je prisma - hranol z optického skla – magický předmět, který dokáže odhalit všechny barvy bílé. Stejně jako to dělá Neziskovka roku s odkrýváním kvalit přihlášených organizací.

Hodnotící proces ocenění Neziskovky roku je založen na unikátní metodice „Zdravé organizační řízení“. Tato metodika byla vytvořena Nadací rozvoje občanské společnosti ve spoluprácis odborníky z Univerzity Karlovy, která je partnerem projektu. Na hodnocení spolupracují nezávislí odborníci z řad komerčního i neziskového sektoru, státní správy, experti a významné osobnosti, které se aktivně podílejí na rozvoji občanské společnosti v ČR.

Vítězem 9. ročníku a Neziskovkou roku 2021 mezi malými neziskovkami se stala Plzeňská rada dětí a mládeže, v kategorii Střední neziskovka vyhrála Česká federace potravinových bank a mezi velkými zabodoval SANANIM. Cenu veřejnosti si odneslo Nedoklubko a to s 1092 hlasy z celkových 4639.

„Neziskovky roku jsme letos vybírali již po deváté, tentokrát z celkového množství 68 přihlášených. Věřím, že finálním výběrem soutěž obhájila svou pověst nezávislého a prestižního ocenění pro nejlépe řízené neziskovky v České republice,“ uvedla Taťána Plecháčková, ředitelka NROS.

„Je nám trochu přes třicet let a máme za sebou neuvěřitelný kus velmi dobré práce, který nelze nahlížet pouze počty klientů, kteří ukončili léčbu. Presto, že jsme v nejlepším věku, tak při náročnosti práce v našich zařízeních a vzhledem ke kontinuální existenční nejistotě má pro nás ocenění hodnotu, kterou lze obtížně měřit. Vyjadřuje totiž i víru v kvalitu naší práce a stejně tak i důvěru v to, jak to děláme a je pro nás také významnou morální podporou.“ říká Jiří Richter, výkonný ředitel SANANIMu.

Oceněné neziskovky sdílely včera radost z umístění a současně potvrdily, že jim zapojení do soutěže třífázového procesu hodnocení pomohlo se systematickým nastavením procesů a efektivním řízením jejich organizací a též, že se staly důvěryhodnější pro potenciální dárce. Ocenění Neziskovka roku dlouhodobě zlepšuje kvalitu práce neziskového sektoru. Partnery Neziskovky roku 2021 jsou Nadace ČEZ, Česká spořitelna, Bohemia Sekt a Nadace PRECIOSA.

Kompletní výsledky soutěže Neziskovka roku 2021:

Kategorie MALÁ NEZISKOVKA
1. místo Plzeňská rada dětí a mládeže z.s.
2. místo Právě teď! o.p.s.
3. místo Atmosféra z.s.

Kategorie STŘEDNÍ NEZISKOVKA
1. místo Česká federace potravinových bank, z.s.
2. místo Nedoklubko
3. místo Unie porodních asistentek, z.s

Kategorie VELKÁ NEZISKOVKA
1. místo SANANIM z.ú.
2. místo RADKA z.s.
3. místo Rodinné Integrační Centrum z.s.

Cenu veřejnosti získala organizace Nedoklubko z.s. druhá v pořadí byl Perinatální hospic Dítě v srdci, z.s.


Zdroj: Známe vítěze ocenění Neziskovky roku 2021. Nadace rozvoje občanské společnosti. Tisková zpráva, 21. 1. 2022.

Související

Startuje registrace do Zářijové výzvy Do práce na kole. Podpoří Evropský týden mobility

Přejít na článek

Jak na udržitelný event? Eventová manažerka odhaluje, co dělá event skutečně udržitelným a čeho se naopak vyvarovat

Přejít na článek

Budou jejich hlasy vyslyšeny? Proběhl druhý ročník Global Goals Summitu

Přejít na článek