Známe vítěze soutěže o udržitelné batohy Re-Kånken od Fjällräven!

23. 9. 2019

Při příležitosti letošního ročníku World Cleanup Day, který se konal v sobotu 21. září 2019, jsme pod hlavičkou naší iniciativy Plogging Česko organizovali soutěž pro členy i pro širokou veřejnost.

V rámci letošního celosvětového úklidového dne jsme se i v letošním roce rozhodli podpořit ploggery v Česku a ocenit pět šťastlivců, kteří mohli soutěžit o 5 udržitelných batohů Re-Kånken švédské značky Fjällräven. Speciální edice je vyrobená z polyesteru recyklovaného z jedenácti plastových lahví. Batohy jsou barvené pomocí technologie SpinDye, která snižuje množství použité vody, energie i chemikálií.

A kdo batohy získává? Prohlédněte si vítězné fotky našich pěti šťastných výherců:

 

Moc gratulujeme vítězům a děkujeme všem, kteří se do naší soutěže zapojili a vyběhli ploggovat. Těší nás, že jste všichni udělali něco pro sebe i pro naši planetu. Také velmi děkujeme Fjällräven Shop za poskytnutí výhry pro naše výherce.

Co to je ten plogging?

Plogging (švédsky: plocka upp a jogging) spojuje pohyb, který je prospěšný pro naše tělo i mysl, s dobrou věcí a péčí o naši planetu. Lidé běhají a přitom sbírají odpad, kterého je plno nejen kolem běžeckých tras, ale i v parcích nebo městských ulicích. Tradičnímu tréninku tak dávají nový rozměr a odpadky při běhu vrací tam, kam patří – vytřídí je do recyklačních kontejnerů. Erik Ahlström, zakladatel tohoto fintess trendu, se běháním a sbíráním odpadků začal zabývat ve švédském Stockholmě, když se tam přestěhoval z lyžařského střediska Åre.

Více o Plogging Česko naleznete na webových stránkách www.ploggingcesko.cz.