ZOOT se chystá na 72 hodin DOBRa

11. 10. 2016

Už 13. 10. 2016 začne největší dobrovolnická akce letošního roku, kterou organizuje Česká rada dětí a mládeže pod názvem 72 hodin. Do pátého ročníku se zapojí i Zoot.

Třídenní dobrovolnický projekt 72 hodin se uskuteční od 13. do 16. října – v tomto rozmezí bude Zoot i další nadšenci po celé republice „pomáhat, protože chtějí“. Registrace nápadů, kde dobrovolně pomoci, probíhá na www.72hodin.cz. Může jít o celou škálu nezištných aktivit. Nejde jen o „tradiční“ úklid dětských hřišť, parků či autobusových zastávek, ale třeba také o přípravu sportovního odpoledne pro děti z dětského domova, divadelního vystoupení pro seniory nebo o obnovu zanedbaného přírodního zdroje pitné vody.

Zoot zahájí celou akci 72 hodin již 13. 10. shrabováním listí jírovce maďalu napadeného klíněnkou jírovcovou. Komu tím pomohou? Českému svazu ochránců přírody.

Akci pro Zoot zajišťuje Filantrop.cz – webový portál, který usnadňuje firmám budovat dobré jméno a zdravý funkční tým pomocí reálných společensky prospěšných projektů. V letošní soutěži Social Impact Award se ukázali se silným potenciálem.

“Pomáháme organizacím, které potřebují pomoci s realizací konkrétního projektu (např. dětský domov se stavbou hřiště, kultivace a obnova přírodních a kulturních památek, budování jednoduchých konstrukcí – přístřešky na kola, zábradlí, výroba laviček a odpadkových košů na naučné stezce a pod.); organizace, které nemají dostatečné finanční prostředky a lidské síly pro realizaci. Firmám nabízíme netradiční firemní teambulding. My propojíme tyto dva subjekty. Organizaci pomůžeme s dotažením projektu, nalezením konkrétního řešení (např. architektonický návrh) a se samotnou realizací, “ říká Andrea Kosařová, členka týmu Filantrop.cz