Zúčastněte se udržitelné konference s podtématem: Klimatické změny budoucnosti

29. 4. 2021

Za pět minut dvanáct! Je čas vrátit svět tam, kam patří. Dát planetě, respektive nám samotným, novou šanci. Asociace Startupů už roky propojuje smysluplné projekty s investory a odborníky z řad daňových expertů, právníků i obchodních partnerů. Nyní se rozhodli pomoci environmentálně zaměřeným firmám, které pomáhají napravit naši planetu, a to uspořádáním konference k tématu klimatických změn.

Nabitá konference plná pozitivní energie s personami českého eko byznysu se koná již 6. května v 11:55 a můžete se bezplatně zaregistrovat na adrese Udržitelná.cz. Pojďte se podívat na klimatické změny trochu jinak! Z pohledu čísel, pravdy, ale i skutečných řešení, která nabízejí technologické firmy.

Těšit se můžete na úvodní slovo generálního ředitele pojišťovny Kooperativa, či projekt Fakta o klimatu, který přispívá ke zkvalitnění společenské diskuse o klimatické změně a podává srozumitelné údaje široké veřejnosti. V neposlední řadě se seznámíte s tím, jak iniciativa Změna k lepšímu pracuje na nastartování sebevědomé, chytré a udržitelné ekonomiky České republiky, jaké řešení pro zmenšení uhlíkové stopy nabízí nadační fond Biochar nebo jak OBEC 2030 pracuje na environmentální modernizaci venkova.

Ze startupového světa se seznámíte například s projektem Kokoza, který umožňuje kompostováním ve městech snížit množství bioodpadu, který může být využit jako hnojivo například pro vlastní rajčata. Projekt Perfect Air usiluje o poskytování zdravějšího a udržitelnějšího života každému člověku na Zemi prostřednictvím nejrelevantnějších informací o kvalitě a stavu ovzduší. Společnost Green Cat nám ukáže, že působivý marketing lze dělat i s ohledem na životní prostředí. O celoročním vertikálním farmaření s minimální uhlíkovou stopou se dozvíte více od společnosti Growlight Bohemia a svou vizi toho, že jednorázové obaly na jídlo s sebou se snad už brzy stanou minulostí, nám představí ReKrabička.

V závěrečné části konference vystoupí společnost Mattoni, která usiluje o to, aby celé nápojové odvětví bylo dlouhodobě udržitelné, a přistupuje tak zodpovědně i k péči o své prameny a zdroje. Dále se představí také průkopník zelené architektury, firma LIKO-S, která usiluje o návrat zeleně do měst a snaží se zajistit, aby naše města byla příjemným místem pro život i dalším generacím. Vystoupí také společnost Meteopress, která se snaží díky svým předpovědím eliminovat dopady negativních vlivů počasí na zdraví, majetek a duševní pohodu lidstva. Posledním řečníkem bude průkopník udržitelného podnikání ve výrobě bylin, čajů a koření, firma Sonnentor.

Velké poděkování na závěr patří pojišťovně Kooperativa, která zajistila financování a právě díky ní se můžeme stát svědky této konference. „Jsme hrdí na ty, kteří o podpoře pouze nemluví, ale jsou ochotni pro zlepšení světa i něco udělat. Tam patří právě i Kooperativa, která se na této konferenci finančně podílí a díky tomu může být akce zdarma a dokážeme osvětu přenést na maximální množství environmentálních superhrdinů. Za to srdečně děkujeme.“, dodává Bc. David Zábrž, předseda Asociace Startupů.

Připojte se a přijďte si vychutnat příval optimismu a zajímavých informací. Akce je zdarma a je určena široké i odborné veřejnosti, důraz klademe na úderné a dynamické prezentace a slibujeme, že nudit se rozhodně nebudete.


Zdroj: Asociace Startupů – Udržitelná konference. Více informací ZDE.

Související

Čisté energie a mír: Veřejnost se od vzdělávání přesunuje k jiným prioritám udržitelného rozvoje

Přejít na článek

Princ William letos poprvé ocení projekty řešící environmentální problémy

Přejít na článek