Zúčastnili jsme se mezinárodní konference Global Compact+15 EUROPE

22. 10. 2015

Konference o společenské odpovědnosti a udržitelném podnikání pořádaná Národní sítí Global Compact Německo v Berlíně tematicky navazovala na akce k 15. výročí založení United Nations Global Compact, největší CSR platformy na světě pod OSN.

Pozornost byla věnována především agendě nových Cílů užitelného rozvoje (SDGs), kladoucích velký důraz na spolupráci soukromého, vládního a neziskového sektoru jako nástroje udržitelné budoucnosti.

Dvoudenní akce se zúčastnilo více než 500 účastníků soukromého, neziskového, vládního i občanského sektoru včetně představitelů evropských Národních sítí Global Compact. Diskutovalo se o různých tématech, včetně budoucí role podniků v oblasti udržitelného rozvoje, due diligence, nefinančního reportingu a nové směrnice EU, boje proti korupci, posílení postavení žen, změn klimatu a budoucnosti společenské odpovědnosti v EU.

První den konference otevřel Sir Mark Moody-Steward, předseda nadace United Nations Global Compact. V high-level panelu vystoupili CEOs z celého světa včetně nové výkonné ředitelky UN Global Compact, Lise Kingo, která v září 2015 po 15 letech nahradila jeho zakladatele, Georga Kella (pozn.: přečtěte si inspirující rozhovor s Georgem Kellem „Nesoutěžit s bohem“, který exkluzivně poskytl při své návštěvě v ČR u příležitosti vzniku Národní sítě Global Compact ČR zde).

Dvoudenní konference pokračovala pravidelným regionálním meetingem evropských Národních sítí Global Compact. Své úspěchy od založení poprvé prezentovala i Česká republika. Prezentaci můžete zobrazit zde.

Na konci setkání se České republice dostalo obrovské pocty, neboť se všichni přítomní shodli na tom, že další evropskou globální konferenci a summit Národních sítí bude hostit právě Česká republika. Ta přitom, oproti ostatním Národním sítím s 15letou historií, oslaví v dubnu 2016 teprve rok od svého vzniku. O termínu akce a podrobnostech vás budeme brzy informovat.