ZYNCTOS Consulting spouští novou česko-slovenskou platformu pro firmy

10. 1. 2020

Mysli globálně – konej lokálně. Společnost ZYNCTOS Consulting s.r.o. přispívá k dosažení Cílů udržitelného rozvoje. Jakým způsobem?

V současné době zprovoznila nový B2B portál, který společnostem umožňuje využít potenciál sdílené a cirkulární ekonomiky – dobrestroje.com a dobrauroda.com. Digitální platforma je místem, kde můžete navázat kontakty s podobně smýšlejícími společnostmi. Podporuje spolupráci firem při společném využívání zdrojů a umožňuje získat poptávky a nabídky ve čtyřech hlavních oblastech.

1. Půjčujte si výrobní kapacity i zaměstnance
Některé firmy mají tolik zakázek, že nestíhají, jiné dočasně trápí problém opačný. Tuto situaci vyřešíte jednoduchým zadáním nabídky nebo poptávky na B2B portálu.

2. Sdílejte majetek i odpady
Sdílení majetku ocení zejména ti z vás, kteří mají sezónní využití skladů, strojů nebo technologií a přístrojů. Společnosti taky produkují různé druhy odpadů – plastové, kovové nebo bioodpady. Co je pro jednu firmu odpad může pro jinou představovat vstupní materiál. Ten je navíc většinou výrazně levnější než materiál originální.

3. Nakupujte dohromady levněji
Využívá vaše konkurence stejné materiály? Napadlo vás, že je můžete obstarávat společně? V obou případech snižujete náklady a šetříte životní prostředí. A to se týká i logistiky. Pokud není kapacita vozidla plně využita, proč ji nenabídnout třeba i za nižší cenu někomu dalšímu?

4. Veďte společný výzkum a vývoj
Neprozrazujte své obchodní tajemství, a přesto efektivně spolupracujte s dalšími společnostmi. Například při vývoji forem a nástrojů, na který se z důvodu vysokých nákladů nevyplatí držet vlastní kapacity.

Cílem B2B platformy je nabídnout dostupnější a lepší služby pro každou společnost, a to bez ohledu na její velikost. „Chceme, aby naši platformu lidé vnímali jako vstupní bránu pro všechny společnosti, které mají zájem o udržitelný rozvoj a chtějí aplikovat principy sdílené a cirkulární ekonomiky. Tímto způsobem také šetřit životní prostředí, dát materiálům druhý život a v neposlední řadě taky snížit své náklady,“ uzavírá jeden z jednatelů společnosti Peter Kubala.


Zdroj: ZYNCTOS Consulting s.r.o.

Související

Ohlédnutí za Cenami SDGs: V roce 2020 jsme s Janem Saudkem bojovali proti změně klimatu a ocenili unikátní brýle i mokřady

Přejít na článek

Jaké myšlenky přinesla diskuze na téma stabilizace a rozvoj organizace v turbulentní době?

Přejít na článek

První letošní CSR snídaně členů Asociace se nesla v duchu cirkulární ekonomiky

Přejít na článek