Jablotron

Jablotron je ryze českou technologickou firmou s vlastním vývojem i výrobou a tradicí od roku 1990. Spolu s dalšími dvěma desítkami firem tvoří skupinu JABLOTRON GROUP a milionům lidí po celém světě přináší moderní řešení pro ochranu jejich majetku, zdraví a bezpečí. S důrazem na uživatelský komfort se zaměřuje především na špičkové zabezpečovací systémy, které dodává do 73 zemí světa. V České republice pak jako klíčový hráč disponuje vlastním dohledovým a poplachovým přijímacím centrem, které u nás pomáhá chránit více než 75 000 objektů. Kromě alarmů vyrábí i oblíbený monitor dechu miminka Nanny.

Jablotron spřádá a naplňuje sny. Sny o vzájemné užitečnosti a prospěšnosti. Drží se při tom jednoduchých, ale pevných zásad vytyčených svým zakladatelem Daliborem Dědkem. I proto Jablotron v roce 2016 založil vlastní nadaci, která již od té doby podpořila prospěšné aktivity za téměř 250 milionů korun.

Mimořádnou úlohu má Nadace JABLOTRON ve správě a ochraně luk v Jizerských horách, kde systematicky chrání cenný charakter tohoto území a zabraňuje jakýmkoliv negativním zásahům do krajiny. Kromě toho podporuje vzdělávání, vědu a výzkum a záměrně tak přispívá k dlouhodobým hodnotám a rozvíjí potenciál dětí a učitelů především v oblasti přírodovědy a techniky. Ve svém domovském regionu pak přispívá na modernizaci zdravotnického přístrojového vybavení, sociální služby, životní prostředí a kulturu a památky. Pomáhá také lidem v tíživých životních situacích  a podporuje veřejně prospěšné projekty, jako jsou například Ordinace pro chudé nebo Zimní noclehárna pro lidi bez přístřeší.