Laboratoř udržitelnosti: Jak na ESG v praxi nebo engagement zaměstnanců?

7. 9. 2023

Ve světě udržitelnosti není radno zaspat, novinky se vynořují na světlo světa každý den. A my jsme se proto v Asociaci společenské odpovědnosti rozhodli využít veškeré vlastní odbornosti a zároveň se spojit s předními experty a vytvořit pro všechny, kdo se na poli udržitelnosti chtějí posunout kupředu, komplexní vzdělávací program Laboratoř udržitelnosti. A začínáme hned se třemi kurzy.

Vyberete si podle vašeho profesního zaměření, požadované kvalifikace nebo oblasti, které se chcete věnovat. Nechybí ani individuální workshop sestavený na míru.

Kurz s podtitulem ESDGs! – Sustainable Development Goals in Education and in Action! je určený pro nováčky v problematice Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN jako celku. Umožní vám zorientovat se na poli udržitelnosti a pochopit a nastavit si svou roli v organizaci. Autorem kurzu je Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni a další odborníci z univerzit Chorvatska, Finska, Německa, Polska, Portugalska a Španělska, kteří učí, jak implementovat problematiku udržitelného rozvoje do podnikatelských a manažerských strategií a využití digitální trendů. Kurz Asociace společenské odpovědnosti doplňuje o příklady dobré praxe z našeho českého ranku.

Kurz je zcela zdarma a přístupný online. Po úspěšném zakončení obdrží každý účastník mezinárodní certifikát o absolvování.

Více informací ZDE.


Zdá se to jako vděčné téma, které na sociálních sítích nebo mezi médii ,,pofrčí” samo. I dobro ale potřebuje komunikační strategii nebo jasně určenou cílovou skupinu, a ani bez efektivního měření dopadu se neobejde. Právě proto vznikl u příležitosti Giving Tuesday kurz Komunikace dobra, kde svoje zkušenosti předají ti nejpovolanější.

Dopolední seminář jsme složili na míru neziskovým organizacím napříč všemi oblastmi pomoci. Společně s certifikovaným trenérem z Google se dotkneme online reklam, PRAM Consulting představí funkční PR strategii a tipy na nejlepší mediální zásah, #HolkyzMarketingu ukážou, jak měřit dopad kampaní a jak v marketingu postupovat krok po kroku a nebude chybět ani představení unikátní příležitosti, jak komunikovat dobro, která se opakuje jednou ročně – Giving Tuesday.

Kurz je zdarma. Po úspěšném zakončení obdrží každý účastník certifikát o absolvování.

KDY: ve středu 1. listopadu 2023 KDE: Slovanský dům, Na Příkopě 22, Praha 1

Více informací a registrační formulář ZDE.


Nároky podniků na všechny větší i menší články jejich dodavatelských řetězců se zvyšují. Takovým článkem jste možná právě vy – ESG reporting se vás osobně možná ještě netýká, ale potřebujete se v problematice zorientovat, získat o ní povědomí a nastavit takové procesy, abyste dokázali fungovat právě v odběratelsko-dodavatelských řetězcích.

A právě proto vznikl jednodenní seminář s odborníky na právní regulaci ESG, ESG ratingy, udržitelný leadership, přístup k nastavení strategie nebo financování. Teorii doplní praxe – vybrané společnosti představí své zkušenosti s chodem udržitelného podnikání.

Kurz je zdarma a je určen pouze pro členy Asociace společenské odpovědnosti. Každý účastník získá certifikát o absolvování kurzu.

KDY: 8. listopadu 2023 KDE: Magenta Experience Centre, Na Pankráci 86, Praha 4

Více informací a registrační formulář ZDE.


  • Engagement v udržitelnosti

Aby udržitelnosti rozuměli všichni – od HRistů přes marketing až po účetní nebo obsluhu na pobočkách. Máte udržitelnou strategii a potřebujete ji implementovat? Chcete, aby se prolínala každou činností vaší organizace a aby všichni věděli, proč se změny dějí a dokonce z nich měli radost?

Udělejte ze zaměstnanců angažované ambasadory udržitelnosti. Pomůžeme vám. Na míru vaší organizace sestavíme půldenní workshop pro 10 až 30 lidí – dynamický a s aktivním zapojením účastníků. Vaši zaměstnanci se dozví, že firma aktivně řeší udržitelnost a proč je to pro ně dobrá zpráva. Představíme jim SDGs a inspirujeme k pár udržitelným činnostem, které mohou dělat doma i v práci. A mnoho dalšího.

Rádi si vyslechneme vaše nápady a potřeby! Stačí se nám ozvat na borovcova@a-csr.cz

Související

Cirkulární akademie oficiálně zahájila svou činnost. Bude učit firmy, jak aplikovat udržitelnost a cirkulární ekonomiku do svých procesů

Přejít na článek

Odstartovalo přihlašování do dalšího ročníku CME Content Academy

Přejít na článek