Účastníci Cen SDGs 2018 diskutovali u kulatého stolu na Ministerstvu zahraničních věcí

19. 9. 2018

Asociace společenské odpovědnosti uspořádala v pondělí 17. září 2018 na Ministerstvu zahraničních věcí ČR kulatý stůl k Cenám SDGs 2018 pro zástupce firem a nevládních organizací, jejichž projekty uspěly v letošním ročníku Cen SDGs.

Akci zahájil náměstek ministra zahraničních věcí České republiky Martin Tlapa. Na něj navázal se svou inspirativní řečí choreograf, kreativní producent, umělec a SDG ambasador Yemi A.D., který se ve svém příspěvku zaměřil na důležitost SDGs a udržitelnosti. Poté hosty přivátala také Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která je hlavním organizátorem projektu Ceny SDGs. Během svého výstupu představila brožuru k Cenám SDGs 2018, která shrnuje letošní ročník, představuje vítěze, finalisty i semifinalisty formou příkladů dobré praxe. Moderace následné diskuze s účastníky kulatého stolu se ujala Kateřina Fialková, ředitelka odboru mnohostranných ekonomických vztahů Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Účastníci kulatého stolu, mezi kterými byli také vítězové letošního ročníku – Filip Maleňák, ředitel aplikace Záchranka, Tom Václavík, ředitel programu Skutečně zdravá škola či Mariana Kellerová, Senior Manager Corporate Communications ze společnosti Siemens, oceněné za výroční zprávu o společenských dopadech její činnosti, diskutovali o tom, jak SDGs promítají do své činnosti, jak vnímají pokrok Česka v oblasti udržitelného rozvoje a co udělat pro vyšší informovanost veřejnosti o této problematice. Diskuze se zúčastnil také choreograf a SDG ambasador Yemi A.D.

Kulatý stůl organizovaly Asociace společenské odpovědnosti a Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Ministerstvo zahraničí je také partnerem Cen SDGs, které se konají od roku 2017 a jsou jimi oceňovány firmy, nevládní organizace a veřejné instituce za to, že svou činností přispívají k naplňování SDGs.

SDGs byly přijaty v OSN v roce 2015. Zahrnují 17 globálních cílů v hospodářské, sociální a environmentální oblasti, které chce OSN naplnit do roku 2030. SDGs směřují k dosažení rozvoje, který nepůjde na úkor přírody ani společnosti a umožní tak naplnění potřeb současné generace, aniž by ohrožoval potřeby generací budoucích. V Česku jsou SDGs naplňovány prostřednictvím Strategického rámce Česká republika 2030 (www.cr2030.cz).

Výstup z diskuze je k nahlednutí ZDE. Brožuru k Cenám SDGs naleznete ZDE. Všechny fotografie z kulatého stolu k Cenám SDGs od fotografa Jana Nechvíleho naleznete na tomto odkazu.


Zdroj: Tisková zpráva, MZV ČR