Vydali jsme brožuru k Cenám SDGs 2019

22. 11. 2019

Na dnešním Fóru udržitelného rozvoje, které se konalo v Akademii veřejného investování na Ministerstvu pro místní rozvoj, jsme představili brožuru k Cenám SDGs, která shrnuje celý letošní ročník.

V brožuře k Cenám SDGs 2018 naleznete souhrn celého projektu, představení kampaně k letošního ročníku s Global Goals World Cup, který jsme uspořádali 29. května 2019 na Václavském náměstí v Praze (reportáž k fotbalu ZDE), reportáž ze slavnostního předávání, které proběhlo 30. května 2019 v Černínském paláci v Praze (repotáž z galavečera ZDE).


Hlavním cílem brožury je představení úspěšných projektů, které v Česku pomáhají naplňovat Cíle udržitelného rozvoje od OSN. Prezentuje vítěze sedmi kategorií (Byznys, Veřejná sféra, Cena pro mladé leadery do 30 let, Reporting, Cena České rozvojové agentury, Rovnost mužů a žen a Cena odborné poroty), finalisty i semifinalisty formou příkladů dobré praxe. Na představení přihlášených projektů navazují pokroky v SDGs a výzkum od agentury Ipsos z července 2019, který měl za cíl zkoumat, jak je na tom povědomí o SDGs v Česku (reportáž z výzkumu o SDGs v Česku ZDE).

Napříč celou brožurou čtenáři mohou nalézt články a komentáře se zamyšlením zajímavých osobností z řad partnerů a podporovatelů Cen SDGs – předmluvu od prof. Jeffrey Sachse, komentář Lucie Mádlové, zakladatelky a ředitelky Asociace společenské odpovědnosti, která také předsedala odborné porotě, komentář od Richarda Brabce, ministra životního prostředí, komentář Tomáše Petříčka, ministra zahraničních věcí, komentář Kláry Dostálové, ministryně pro místní rozvoj, komentář Michaely Franekové, generální ředitelky Unilever Česko a Slovensko, komentář Pavla Frelicha, ředitele České rozvojové agentury a komentář Víta Šimrala, radního hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání.

Děkujeme grafickému studiu MadLove za grafické zpracování brožury. Celou brožuru si můžete prohlédnout a všechny příspěvky pročíst ➡️ ZDE.


Zdroj: Brožura k Cenám SDGs 2019, Asociace společenské odpovědnosti, listopad 2019.