Workshop Odpovědné školy Inspirací k společenské odpovědnosti

31. 3. 2015

V úterý 31. března 2015 proběhl v Impact Hub Praha inspirativní workshop pro školy a přátele škol a zároveň první setkání škol zapojených v projektu Asociace společenské odpovědnosti s názvem Odpovědná škola 2014/15.

Workshop se uskutečnil za účasti odborných garantů projektu a zajímavých hostů, za podpory Nadace Karla Janečka a společnosti Kofola.

Po úvodním bloku prezentací odborných garantů projektu Odpovědná škola (Sdružení TEREZA, EDUin, Jídelna snů a Slow Food Prague) následovaly příklady dobré praxe společenské odpovědnosti na školách. Projekt Active Citizens představily Varianty Člověk v tísni, vystoupil ředitel ZŠ Kunratice Vít Beran, projekt D21 představil ředitel projektu Tomáš Rákos, iniciativu Be Fair na ČZU uvedl Hynek Roubík, předseda této studentské organizace.

V odpoledním bloku vystoupili zástupci celé řady mateřských, základních, ale i středních škol. Zároveň byli vyhlášeni vítězové soutěže „Natoč video“ o společenské odpovědnosti na své škole.

K výhře gratulujeme mateřské škole Josefínka a Vendelínek a Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov! A co Odpovědné školy dostaly? Každá vlastní vermikompostér od společensky prospěšného podniku KOKOZA a speciálně vyšlechtěné kalifornské žížaly, které dokáží dokonale přeměnit bioodpad na výživný kompost. Cenu osobně předala Lucie Matoušková Lankašová z KOKOZA, která školám také vysvětlila zásady vermikompostování. Aby to ostatním nebylo líto, odnesli si domů Bobky 🙂

Celodenní workshop zakončila diskuse nad tématem Proč a jak reportovat společenskou odpovědnost u škol, představena byla vznikající metodika a následující ročník projektu Odpovědná škola 2015/16.

Podívejte se, jakou cestu prozatím projekt Asociace společenské odpovědnosti s názvem Odpovědná škola urazil a co ho v následujícím roce ještě čeká. Více zde.

Fotogalerii z celé akce zobrazíte zde.