VUCH

Vuch je nápaditá módní značka, která už 8 let vyniká na českém a zahraničním módním trhu. Její ideou je přinášet každodenní radost skrz širokou nabídku designových kabelek, batohů a dalších módních doplňků. Vuch je brand, který nosí statisíce zákazníků nejen v rámci českého území.

Pro Vuch není móda jen radostí, ale také závazkem vůči kvalitě a zodpovědnému směrování značky. Je odrazem jejich hodnot, a to už jen tím, že jeden ze zakladatelů je vystudovaný ekolog. Právě samotnou ekologii, odpovědný a udržitelný přístup se snaží aplikovat od samého vzniku značky.

Už čtvrtým rokem se věnují tématu nulového odpadu. Veškeré vadné kusy, vrácené nebo poškozené z výroby dále zpracovávají. Ve spolupráci s chráněnou dílnou všechny ručně odkoví a zbaví všech materiálů, které by mohly být jakkoliv závadné. Následně je vše zpracováno v jemnou drť, kterou plní sedací pytle. Tak vznikl jejich, veřejností i odborníky, oceňovaný projekt Bobíci.

Pro udržitelnější budoucnost Vuch podniká patřičné kroky. A vidí to i veřejnost. V roce 2023 se jim podařilo získat certifikaci Udržitelný e-shop, jelikož kladou důraz na odpovědný přístup ve všech aspektech podnikání. Třídění odpadů na všech provozovnách, ať už jde o office nebo kamenné prodejny, je naprostá samozřejmost. Samostatnou kapitolou jsou i jejich eko kolekce, jejichž tržní podíl v rámci  jejich prodejů každoročně roste.

Odpovědný přístup je pro Vuch přirozený proces, součást firemní kultury a téma, které se snaží podporovat a naplňovat do takové míry, do jaké jsou schopni.