Jak si připravit Family day či dětský den bez agentury a s omezeným rozpočtem?

Ze světa členů

6. 5. 2024

Zapojte dobrovolníky a užijte si komunitní den.

Pro podporu firemní týmové kultury a posílení neformálních vztahů mezi zaměstnanci je organizace rodinných dnů klíčovým prvkem. Během těchto akcí zaměstnanci přizvou své partnery a děti, společně se zapojují do zábavných aktivit, tvořivých projektů a užívají si společný čas v příjemném neformálním prostředí, které podporuje komunikaci a relaxaci.

Jak zajistit, aby se den vyvedl a splnil očekávání?

  1. Vypracujte plán akce:

Začněte tím, že si vypracujete podrobný plán akce. Definujte cíle rodinného dne a určete, co chcete, aby hosté i jejich rodiny zažili. Zvažte aktivity pro děti i dospělé, ať každý najde to, co ho baví.

  1. Vytvořte akční tým:

Zjistěte, kdo by měl zájem podílet se na organizaci akce. Budete potřebovat jednoho koordinátora celé akce a pak řadu pomocníků. Vždy počítejte s tím, že je potřeba mít k dispozici více lidí kvůli případným nemocem nebo jiným důvodům absence.

  1. Využijte dovednosti kolegů z akčního týmu:

Sejděte se v předstihu se svým týmem a poraďte se o tom, jak co nejlépe využít svých dovedností nebo zájmů. Může to být například při organizaci sportovních her, výtvarných workshopů, nebo při zajištění hudebního programu. Podle toho postavte program akce.

  1. Vytvořte jednoduchý registrační systém:

Může to být například online formulář, kde se zaměstnanci mohou přihlásit a určit, které aktivity preferují.

  1. Vyhodnoťte a zlepšujte:

Po akci nezapomeňte provést krátké vyhodnocení. Zjistěte, co se povedlo, co bylo méně úspěšné, a získejte zpětnou vazbu od zaměstnanců. To vám poskytne cenné informace pro budoucí akce.

Mezi nejoblíbenější témata dětských dnů či Family days letos patří Vesmír nebo sportovní hry – Olympiáda.

Varianty akcí se zapojením dobrovolníků:

  • Realizujte akci kompletně svépomocí

Využít můžete elektronické materiály, které si sami vytisknete a organizaci si zajistíte kompletně vlastními silami. Na e-shopu pro tyto účely najdete pestré šablony pro dětské dny, tematické stezky (bojovky). K tomu Baby Office nabízí i zábavníky jako dárky či zábavné kvízy. Vše dodá s vaší značkou.

  • Využijte pomoc s přípravou a organizací

Baby Office vymyslí program, kompletně zajistí dekorace, materiál na tvůrčí dílny, tisky diplomů, dárky, dopravu atd. Na vás je pouze zajištění dobrovolníků/zaměstnanců, kteří se dostaví s předstihem v den akce. Koordinátor s asistentem bude na místě a v úzké spolupráci s dobrovolníky na vše dohlédne.


Zdroj: Jak si připravit Family day či dětský den bez agentury a s omezeným rozpočtem? Baby Office. Blogový článek