Kapitánky týmů GGWCup Prague převzaly unikátní míče a zavázaly se ke hře za lepší svět

12. 4. 2019

Kapitánky z osmnácti soutěžních týmů prvního ročníku Global Goals World Cup Prague převzaly SDGs míče na společném setkání ve Werichově vile v Praze ve středu 10. dubna.

Zástupci přihlášených firem, organizací a institucí společně s kapitánkami týmů převzali originální míče pro hru za globální cíle z rukou velvyslance Dánského království v Česku Oleho Frijs-Madsena a ředitelky Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlové. Jedinečný turnaj ženského fotbalu za globální cíle Global Goals World Cup Prague je součástí kampaně letošního ročníku Cen SDGs.

Má menší rozměry než klasický fotbalový a je posetý sedmnácti globálními cíli (SDGs) ve všech jejich barvách – takový je míč pro hru Global Goals World Cup. Na vůbec první společné akci, kde se spolu mohly kapitánky vzájemně seznámit a poznat, tak spolu s míčem také symbolicky přijaly závazek k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN. „Loni v září jsem na světovém finále GGWCup v New Yorku odvážně označila Česko na tamní mapě světa jako zemi, kde bych si moc přála, aby se turnaj někdy v budoucnu odehrál. Po sedmi měsících tu spolu stojíme a vážně se chystáme hrát, pořád tomu nemůžu uvěřit! Tolik skvělých žen, týmů a nápadů se nám sešlo, a to s jednou společnou vizí – hrát za lepší svět. Moc vám děkuji, že do toho jdete s námi,“ řekla na úvod Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která turnaj Global Goals World Cup Prague pořádá.

Ve vůbec prvním ročníku turnaje amatérského ženského fotbalu za globální cíle se spolu 29. května na Václavském náměstí v Praze utká celkem dvacet týmů – osmnáct soutěžních, DreamTeam složený ze známých osobností a také VIP tým obsazený zástupci ministerstev nebo partnerů turnaje. Partnerem turnaje je také Dánské velvyslanectví v Česku v čele s velvyslancem Olem Frijs-Madsenem, který kapitánkám týmů míče slavnostně předal. „Jak víte, Dánsko má naplňování cílů udržitelného rozvoje (SDGs) a rovnoprávnost mužů a žen vysoko ve svých prioritách. A Dánové také rádi hrají fotbal, a proto bylo naprosto jasné, že do turnaje Global Goals World Cup v Praze se musíme zapojit. Velice rád jsem se tento týden setkal se všemi kapitánkami přihlášených týmů. Atmosféra byla báječná a bylo znát, že všechny týmy jsou skvěle motivovány bojovat nejen ve fotbale, ale především také za své projekty navázané na cíle udržitelného rozvoje. Abychom týmy ještě víc motivovali, objednali jsme jim z Dánska krásné fotbalové míče s cíli udržitelného rozvoje. Doufám, že se týmům bude s těmito míči dobře trénovat a přeji jim hodně štěstí! Už teď se moc těším, až se se všemi znovu potkám v květnu na Václavském náměstí,“ uvedl dánský velvyslanec v Česku Ole Frijs-Madsen.

Ve hře se proti sobě postaví ženy z neziskového sektoru, byznysu i ze státní správy. Každý tým bude kopat za jeden vybraný SDG. Víc než sportovní talent, vytrvalost nebo zkušenosti s fotbalem se v této hře počítá nadšení aktivně bojovat hrát za společensky důležitá témata. Hra je postavena na specifických pravidlech, které hodnotí odborná porota, které bude předsedat Yemi A.D., kreativní producent, umělec a ambasador Cílů udržitelného rozvoje v Česku. Kromě jednoho bodu za výsledek zápasu se mezi týmy rozdělují ještě další tři body, a to za originální kostýmy, za fandění příznivců a za aktivity k vybranému SDG.

Na Václavském náměstí se ve hře pro lepší svět ve středu 29. května 2019 utkají tyto týmy:

Ve Werichově vile se také představil tým, který bude Česko reprezentovat na paralelní soutěži od Global Goals World Cup s názvem EU Coaches. Na turnaji, který se koná v dánské Kodani 14. května 2019, se potkají týmy žen ze znevýhodněných prostředí, ať už kvůli tíživé životní situaci nebo komplikovanějšímu přístupu do společnosti. Skupinu dívek z dětských domovů napříč republikou dala dohromady kapitánka Tereza Kramlová z Nadačního fondu Veroniky Kašákové. Role trenérek tohoto týmu si vzaly za své brankářka české fotbalové reprezentace a SK Slavia Praha Bára Votíková a světová šampionka v boxu Fabiána Bytygi.

Všichni se také seznámili s členkami DreamTeamu, složeného z veřejně známých osobností a SDGs ambasadorek, ve kterém budou hrát například moderátorka Lejla Abbasová, modelka Pavlína Němcová, fotbalistka Bára Votíková či boxerka Fabiána Bytygi. Kapitánkou tohoto týmu je spisovatelka Barbara Nesvadbová, jenž je ambasadorkou SDG 5 – rovnost mužů a žen.

Pro všechny účastníky akce zajistilo Dánské velvyslanectví v Česku občerstvení v podobě skandinávských chlebíčků a Plzeňský Prazdroj dodal nápoje Frisco. Fotogalerii od Jana Nechvíle si můžete prohlédnout zde. Facebookovou událost GGWCup Prague naleznete na tomto odkazu.

Související

SDGs Beach Volleyball Cup 2021 odehrajeme přesně za měsíc! Tohle jsou soutěžní týmy ve hře za lepší svět

Přejít na článek

Festival United Islands of Prague nově nabídne návštěvníkům Ostrovy Inspirace

Přejít na článek

Společnost EY hledá nového EY Podnikatele roku, toho nejlepšího vyšle do světového finále v Monte Carlu

Přejít na článek